2022 Oscar Ne Zaman Olacak?

İlk olarak 27 Şubat 2022'de, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 94. yıllık Oscar törenine yeni bir tarih verildi. 2022'de ödüller bir ay sonra 27 Mart Pazar günü verilecek.

Bununla birlikte, yapımcılar etkinliğin normal olarak Hollywood'daki Dolby Theatre'da gerçekleşmesini ve ABC tarafından tam olarak yayınlanmasını umuyorlar . Koronavirüs pandemisi nedeniyle Oscar 2021 edisyonunun bazı öngörülemeyen olaylar yaşadığını ve 25 Nisan'a ertelenmek zorunda kaldığını belirtmekte fayda var.

Bu bağlamda ödül, dekor değişikliği ve daha az konuğun katılımı gibi bazı değişikliklere uğradı. Öyle olsa bile, ödüllerin açıklanma sırası seyirciler tarafından büyük ölçüde eleştirilse de, tarihi bir törendi ve birçok yönden oldukça önemliydi.

Belki de bu nedenle, 9.85 milyon insanın olayı gerçek zamanlı olarak üç saatin biraz üzerinde bir aktarımla izlemesiyle, yılların en düşük izleyici rekoru haklı görülebilir.

(Oscar / Reprodüksiyon)

94. Oscar töreninin yeni tarihi ile ilgili bilgilere, ödüle hak kazanmak isteyen yapımcılar için oldukça faydalı bazı teknik detaylar eşlik etti. İçin son tarih filmlere 31 Aralık'ta Akademi kurallarına uçlarına göre, seçmenler için düşünülebilir.

Bu nedenle yapımların Los Angeles'taki ticari devrede 1 Mart 2021'den başlayarak bu tarihe kadar en az bir hafta boyunca yayınlanması gerekiyor.

Elbette yarışma için en çok puan alan filmleri analiz eden termometreler yakında çalışmaya başlayacak ve Oscar törenine kadar gerçekleşecek diğer önemli ödüller hakkında bilgi toplayacak .

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar