Amazon, Alexa Teknolojisini Otomobil Üreticilerine Açıyor

Amazon , üçüncü taraflara merkezi yapay zeka erişmek imkanı verecek Cuma (15) yapılan duyuruda desteklerin olduğu Alexa, sesli asistanı marka. Ve otomobil üreticileri, e-ticaret devinin Yapay Zeka teknolojisini ilk kullananlar olacak. Amaç, arabalarınız için kişiselleştirilmiş dijital asistanlar geliştirmektir.

Otomobil üreticileri - ve diğer şirketler de - yazılım deneyimi üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak için Alexa Custom Assistant'a erişecek . Elde edilen kod ile şirketler, özelleştirilmiş kaynaklar geliştirmenin yanı sıra asistan için kendi aktivasyon ve etkileşim kelimelerini oluşturabilecek. Amazon ayrıca bu kişiselleştirilmiş asistanların Alexa ile bir arada var olacağını söyledi. Başka bir deyişle, Jeff Bezos'un şirketinin yazılımı da gelecekteki otomobillere entegre edilecek.

Amazon, Alexa'nın resmi blogunda "Alexa Custom Assistant, otomobiller, tüketici elektroniği, mobil uygulamalar, akıllı mülkler ve video oyunlarında akıllı asistanlar oluşturmanın maliyetini ve karmaşıklığını azaltıyor," dedi. “Akıllı bir asistan oluşturmak karmaşık, zaman alıcı ve pahalıdır. Ayrıca, inovasyon ve değişim hızı artıyor ve asistanlar her zaman gelişiyor ve daha akıllı hale geliyor ve önemli miktarda sürekli yatırım gerektiriyor. Alexa Custom Assistant bu zorluğun üstesinden gelerek şirketlerin şirketler, yatırım, uzun geliştirme döngüleri ve kaynakları olmadan kendi akıllı asistanlarını yaratmak için Alexa’nın birinci sınıf teknolojisinden yararlanıyor, sıfırdan inşa etmek ve zaman içinde sürdürmek için”.

Alexa Custom Assistant ne sunuyor? 🤔

Amazon, Alexa Custom Assistant'ın doğal, akıllı ve konuşmaya dayalı bir arayüz / etkileşim sağlamak için konuşulan dili, yönlendirme niyetlerini ve yanıtları düzenlemeyi sürekli olarak geliştirmeye dayandığını açıklıyor. Ek olarak, şirketler Alexa'nın uyandırma kelimesini geliştirmek için kullanılan aynı son teknoloji süreci kullanılarak oluşturulan ve markanın yüksek hassasiyetli Alexa mekanizması aracılığıyla dağıtılan kişiselleştirilmiş sözcüklere erişebilecek.

Ek olarak, doğal sesli yanıtlar oluşturmak için her marka benzersiz olacak kendi sesini seçebilir. Amazon, Alexa'da çalışan ses bilimi uzmanları sağlayacağını söylüyor. Diğer şirketlere kayıt süreci ve bu özel sesin geliştirilmesi boyunca rehberlik edecekler. Bunu yapmak için, ses kitaplığını oluşturmak için gelişmiş makine öğrenimi algoritmaları kullanacaklar. Son olarak geliştiriciler, pazara sunma süresini daha da hızlandırmak için Alexa'nın yerel arama, hava durumu, zamanlayıcılar ve alarmlar gibi önceden oluşturulmuş özelliklerinden yararlanabilir.

Alexa Custom Assistant'ın bir diğer özelliği de üçüncü taraf marka asistanı ve Alexa'nın müşterinin talebini yerine getirmek için işbirliği yapmasına izin vermesidir. Bu özellik, Yapay Zeka tarafından etkinleştirilerek, her bir talebin en alakalı ve keyifli deneyimi sunabilecek asistana iletilmesini sağlar. Örneğin, bir müşteri Alexa'dan bir arabanın camını açmasını isterse veya bir cihaz sorununu nasıl düzelteceğini sorarsa, talep markanın asistanına iletilecektir. Bir müşteri, marka asistanından bir sesli kitap çalmasını isterse, istek Alexa'ya iletilecektir. Ve bunun gibi.

Ek olarak Alexa'nın varlığı, üçüncü markanın geliştirdiği asistanın yanında müşterilere akıllı ev, eğlence, merak, oyunlar, alışveriş, yiyecek ve içecek siparişi gibi on binlerce beceri ve entegrasyona erişim sağlıyor. hareketlilik ve diğerleri. Bilgilerin hassasiyeti açısından Amazon, verileri yönettiğini ve Alexa için yürürlükte olan aynı gizlilik ve güvenlik politikalarını uyguladığını garanti eder.

Fiat Chrysler, Alexa Custom Assistant'ı ilk kullanan kişi olacak

Fiat Chrysler Otomobiller (FCA) ayrıca uygulayan ilk otomobil olacağını Cuma günü yapılan duyuruda Alexa Custom Yardımcısı . Çözüm, FCA'nın Uconnect sistemi içindeki Alexa'nın alanına doğrudan entegre edilecek ve gruptaki her markanın kişiliğine uyarlanabilecek.

FCA, araçta iki ses asistanına sahip olmanın avantajını kullanacağını, böylece müşteri taleplerini karşılamak için aynı anda işbirliği yapabileceklerini söylüyor. Bu, FCA akıllı asistanının araç için belirli özelliklere ve yeteneklere sahip bir ürün uzmanı olarak hareket etmesini sağlarken Alexa tüketiciye diğer günlük ihtiyaçların yanı sıra hava durumu, ev kontrolü, müzik konularında yardımcı olur.

FCA başkanı Mark Stewart, "Müşterilerimiz, nerede olurlarsa olsunlar dijital yaşam tarzlarına kolayca bağlanmayı bekliyorlar ve bugün, Alexa'nın birinci sınıf ses yapay zeka teknolojisi üzerine inşa edilmiş yeni akıllı deneyimler sunma planlarıyla yanıt veriyoruz," dedi. Kuzey Amerika. "Kullanıcı ihtiyaçlarını ve beklentilerini yaptığımız her şeyin merkezine koyma yolumuza devam ederken, Amazon ile ortaklığımızı ve Alexa Custom Assistant'ın sistemimiz olan Uconnect'e entegrasyonunu genişletmeyi dört gözle bekliyoruz."

FCA ayrıca Alexa Custom Assistant'ın gelecekteki modellerine entegrasyonu için planlama sürecini çoktan başlattığını belirtiyor.

Uzun süredir bu alanda bulunan Apple ve Google gibi Amazon da otomobil üreticileriyle, son olarak Lamborghini ve elektrikli araç başlangıcı Rivian ile anlaşmalar yaptı, bu hafta CES 2021'de duyurdular. Doğrudan Alexa ve Echo Auto platformu , yine Amazon'dan, bir mobil uygulama veya kullanıcının araca bağladığı bir dongle aracılığıyla erişilebilir .

Son olarak Amazon, Alexa Custom Assistant'ın bu Cuma itibariyle Alexa'nın halihazırda faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde mevcut olduğunu söyledi : ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Avusturya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, İspanya, Japonya, Hindistan , Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika ve Brezilya. Diğer milletler daha sonra eklenecek.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar