Android Signal Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde WhatsApp, en popüler mesajlaşma uygulamaları arasındadır. Ancak güvenlik açısından bu konudaki en büyük isim , ABD'deki kitlesel gözetim programlarını ortaya çıkaran Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı'nda (NSA) eski bir analist olan Edward Snowden tarafından bile tavsiye edilen Signal'dir . Android'de Signal'in nasıl indirilip kullanılacağını aşağıdan öğrenebilirsiniz. Whatsapp yerine ne kullanabilirim veya whatsapp sözleşmesi nasıl iptal ederim konularıyla uğraşmak istemeyenler için biçilmiş kaftan.

Uygulama, Moxie Marlinspike ve WhatsApp'ın kurucu ortağı Brian Acton tarafından kurulan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Signal Foundation tarafından oluşturuldu ve uçtan uca, reklamsız şifreleme, her türlü izleme ve açık kaynağa sahip. Geliştiricilerine göre, uygulamada yapılan mesajları üçüncü şahısların okuması veya dinlemesi imkansızdır.

Android'e Signal nasıl kurulur?

Gizliliğe öncelik verirseniz ve Android akıllı telefonunuza Signal yüklemek istiyorsanız , uygulamayı Signal indir tıklayın veya Play Store'dan indirin ve aşağıdaki adım adım izleyin.

1. Signal'i açtıktan sonra, uygulamanın şartlarına ve gizlilik politikasına erişim için bir bağlantı içeren bir sunum ekranı görüntülenir. Belgeleri okumanız ve ardından kabul ediyorsanız 'Devam Et'e dokunmanız önerilir.

2. Ekranda Signal'in kişilerinize erişmesi gerektiğini bildiren bir mesaj görünecektir - telefon defterinizdeki kişilerle konuşmaya başlamak için kabul etmelisiniz. Bunu yapmak için 'Devam Et'e ve ardından' İzin Ver'e dokunun.

3. Uygulamanın telefon görüşmelerini yönetme ve yapma yetkisine sahip olup olmadığını soran bir mesaj da görünecektir. Devam etmek için "İzin Ver" veya "Reddet" e dokunun.

4. Sonraki ekranda, devam etmek için ülkenizi ve telefon numaranızı bir DDD kodu ile girmeniz gerekecektir. Alanları doldururken sonraki ekranda uygulama SMS ile gönderilecek olan kodu talep edecektir.

5. Ad ve soyad (isteğe bağlı) ile profilinizi oluşturun. Uygulamaya göre, bu veriler bir konuşma başlatırken veya kabul ederken ve gruplara katılırken kişileriniz tarafından görülebilir. Bitirdiğinizde 'İleri'ye dokunun.

6. Şimdi bilgilerinizi şifreli tutmak için bir PIN oluşturmanız gerekecek. Uygulamayı açmak için bu kod gerekli olmayacaktır. Alfasayısal bir PIN kullanmanız önerilir (harf ve rakamlardan oluşan).

Kodun bir şifre olarak çalıştığını, yani unutulamayacağını unutmayın. Belleğe güvenmeyenler için, bir şifre yöneticisinin yardımına değer. Bu adımı tamamladığınızda 'İleri'ye dokunun. PIN kodunu tekrar onaylayın ve tekrar 'İleri'ye dokunun.

Uygulama yüklüyken, bir konuşma başlatmak veya bir grup oluşturmak için kaleme benzeyen düğmeye dokunmanız yeterlidir.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar