Apple, AirPods Şarj Edebilen iPhone Kılıflarının Patentini Aldı

Bu hafta Apple, Amerika Birleşik Devletleri'nde farklı cep telefonu davaları için bir patent kaydı aldı. Şubat 2017'de talep edilen belge, AirPods kulaklıklarının pilini barındırmak ve hatta şarj etmek için bir dizi uygulama içeriyor.

Patentler, bazı durumlarda aksesuarı cep telefonuna yalnızca AirPod'ları karakterize eden gövdeden bağlayarak ve bir dizi üretici tarafından kopyalanan mevcut kulaklık tasarımından yararlanıyor.

Yaklaşık dört yıl önce uygulanmasına rağmen patent, iPhone'a mıknatıslarla takılan ve kartları veya parayı saklamak için kullanılabilen MagSafe'li deri cüzdana çok benzer bir tasarım gibi görünüyor.

Tekliflerden bazıları, AirPod'larda pili indüksiyonla şarj etmek için bobinlerle kulaklıkları şarj etme seçeneğini de içeriyor. Bir illüstrasyon ayrıca bildirimleri göstermenizi sağlayan bir kapak önermektedir.

 

Fikirlerin çoğu, kapatıldığında cihazın ekranını da koruyan bir kapaklı kapağı gösteriyor. Bu tarz bir aksesuar için Apple, kulaklıkları kapağın kıvrımı etrafında, aksesuarın içindeki veya dışındaki boşlukları ekranın üstünde saklayabileceğiniz olası yerler olabilir.

Her zaman olduğu gibi Apple patent vakalarında, tescil, şirketin önerilen fikri aktif olarak geliştirdiği anlamına gelmez. Her iki durumda da, MagSafe yeniden doldurma modeli de dahil olmak üzere markanın aksesuar ekosistemine entegre edilebilecek gerçekçi konseptler gibi görünüyorlar. Kaynağı bu linkten ulaşabilirsiniz. USA Patent sitesi

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar