Bilmeniz Gereken 4 Vivaldi Tarayıcı Özelliği

Vivaldi, piyasadaki en eksiksiz İnternet tarayıcılarından biridir. Platform ücretsizdir ve resmi olarak geliştiricisi Vivaldi Technologies tarafından Ocak 2015'te başlatılmıştır.

Piyasadaki Microsoft Edge, Opera ve Google Chrome gibi diğer tarayıcılar gibi platform da Chromium temel alınarak geliştirildi, ancak Vivaldi tarafından sunulan teklif tamamen benzersiz ve orijinal bir deneyim.

Vivaldi kullanıcıları için en büyük cazibe merkezlerinden biri, platformun sunduğu geniş özellik yelpazesidir. Uygulama, sekmelerin, arama motorlarının, araç çubuklarının, klavye komutlarının ve hatta fare hareketlerinin kullanımı gibi daha temel özelliklerden çeşitli özelleştirme seçenekleri sunar.

Ancak sadece bu değil, tarayıcının özelleştirilmesi ve yapılandırılması da yaratıcılığın kullanılmasına izin verir. Tarayıcıdaki temaları, renkleri ve resimleri özelleştirebilirsiniz. Ek olarak, Vivaldi Hızlı Arama, Yer İmleri, Notlar ve hatta bir tür özel rehber gibi özellikler sunar. Tüm bu özellikler kenar çubuğunuzdan erişilebilir. Yazımızda Vivaldi'nin en iyi işlevlerini öğrenin. Vivaldi tarayıcısını indirmek için Vivaldi indir linkine tıklayın.

1. Özelleştirme

Vivaldi'nin ana özelliklerinden biri, platformun en küçük ayrıntılarını bile özelleştirme özgürlüğüdür, çünkü tarayıcı kapsamlı özelleştirme yetenekleri sunar.

İlk kurulum sırasında, Chromium tabanlı diğer tarayıcılardan yer imlerini ve ayarları içe aktarabilir, 8 özelleştirilebilir tema arasından seçim yapabilir ve sekmelerin konumunu (üst, sağ, alt, vb.) Belirleyebilirsiniz.

Bu konfigürasyonlar, rakiplerinizin önünde bir düzeyde özelleştirme sağlamak için yeterli olacaktır, ancak Vivaldi daha da ileri gidiyor. Tarayıcı için kendi temanızı oluşturabilir, kavisli kenarlar ve pencere şeffaflığı gibi ayrıntıları tanımlayabilir, sekme ve adres bölmesinin konumunu değiştirebilir ve klavye kısayolları ve fare hareketleri oluşturabilirsiniz.

Böylece, tüm bu birleşik yeteneklerle Vivaldi, kendisini her bireyin ihtiyaçlarına mükemmel bir şekilde uyma potansiyeline sahip bir tarayıcı olarak gösterir.

2. Web Paneli

Vivaldi'de büyük ilgi gören diğer özellikler ise yenilikçi özellikleridir. Tarayıcı, internet aramalarınız sırasında çok faydalı olabilecek bazı farklı eğilimleri araştırır. Bu özelliklerden biri sözde "Web Paneli" (veya "Web Paneli") 'dir. Tarayıcı kenar çubuğunda bulunan işlev, en çok eriştiğiniz web sitelerine kısayollar eklemenize olanak tanır.

Bununla birlikte, yenilik tam olarak bu pencerelerin nasıl açılacağıyla ilgilidir: Vivaldi, diğer tarayıcılarda olduğu gibi sayfanın tamamını yüklemek yerine, ekranın sol tarafındaki panele eklenen web sitesinin mobil sürümünü açar.

3. Gizlilik ve Güvenlik

Vivaldi, sizi izleyicilerden koruyan, istenmeyen reklamları engelleyen ve kullanıcıyı yerel gizlilik ve güvenlik özelliklerinin kontrolüne veren bir tarayıcıdır. Tarayıcı ayarları aracılığıyla, kötü amaçlı yazılımlara ve kimlik avına karşı korumayı etkinleştirebilir , tarayıcınızın formları otomatik olarak doldurmasını engelleyebilir ve hatta reklamları ve izleyicileri engelleyerek güvenlik düzeyini artırabilirsiniz.

4. Hızlı Arama, Notlar ve İşaretçiler

Vivaldi, daha önce bahsedilen işlevlere ek olarak, internette gezinirken yararlı olabilecek diğer özelliklere de bahse girer. Bu işlevler arasında, kullanıcının en çok erişilen içeriğe erişimini kolaylaştırmak için web sitelerini bir ızgara biçiminde sunan Hızlı Arama'ya sahibiz.

Vivaldi'nin kenar çubuğunda bir not yöneticisi de var. Bu işlev, kullanıcılarınızın doğrudan tarayıcıda not almasına olanak tanır ve bu, genel olarak arama yaparken çok yararlı olabilir. Notlarınız, Vivaldi ayarlarında cihazlar arasında senkronize edilerek daha akıcı çalışma sağlar.

Kenar çubuğundaki "Yer İşaretleri" işlevi, eriştiğiniz web sitelerinin yanı sıra yer imleri çubuğunu yönetmek ve düzenlemek için de ilginçtir.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar