Call of Duty: Warzone, Xbox Series X'te 120 FPS Alıyor Fakat PS5'te değil

Call of Duty: Warzone, . Xbox Series X'de büyük performans artışı gösterdi.

Call of Duty: Warzone'un yeni güncellemesi orantısız bir şekilde bir konsolu diğerine tercih etmiş görünüyor. Xbox Series X, PS5'in performansını aştığını gören gizli bir güncelleme aldı.

Ancak Call of Duty: Warzone'un performansına yönelik bu güncelleme biraz ilginç. Digital Foundry ve Eurogamer , Xbox Series X'in şu anda battle royale'de eskideb 60 olan fps'in 100-120 seviyelerine çıktığını belirtti. Microsoft Store'daki liste artık 120 fps etiketine sahip. Garip olan, bu değişikliğin ilan edilmemiş olması ve son yama notlarında eksik olması .

 

 Yine de garip olan Digital Foundry, PS5'te aynı testleri yaptı ve bu yeni performans geliştirmesinin bu sistemde olmadığını gördü. Her iki makinenin de benzer güce sahip olması nedeniyle, birinin güçlenirken diğerinin alamayacağı garip görünüyor. Bu, Call of Duty'nin bir franchise olarak Sony ile özel özellikler getirmek için bir anlaşması olduğu için özellikle garip. Ancak en yeni giriş Black Ops Cold War da PS5'te sorunlar görüyor .

 

Bunun kasıtlı bir değişiklik olup olmadığı henüz belli değil, ancak bunun yaygınlaşması kesinlikle çok garip. Umarız Activision veya Infinity Ward bu durumu ve ayrıca PS5'in ne zaman ve ne zaman destek alacağını açıklığa kavuşturur.

 

 

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar