Çin'e Ait Tianwen-1 Keşif Uydusu Mars'la İlgili İlk Fotoğrafını Paylaştı

Çin Uzay Teknolojisi Akademisi Tianwen-1 ve ekipmanının Mars'a yolculuğu hakkında yeni ayrıntılar yayınladı. Kullanılan cihazın düzgün çalışması için gerekli düzeltmeyi başarıyla tamamladığını vurgulamanın yanı sıra, navigasyonun başlangıcından bu yana dördüncüsü, Kızıl Gezegenin 2,2 milyon kilometre uzaklıkta bir navigasyon kamerası ile çekilmiş ilk gri ölçekli fotoğrafını yayınladı.

Görüntü halka açıklandığında, uzay aracı ile varış noktası arasındaki mesafe büyük ölçüde 1,1 milyon kilometreye düşürüldü. Ek olarak, projeden sorumlu ekip , 465 milyon kilometrelik "koşuyu" çoktan geçen bir yolculukta , tüm sistemlerin, buradan yaklaşık 184 milyon kilometre uzakta bile iyi durumda olduğunu açıkladı.

Aşağıda görebileceğiniz gibi dosyaları iletebilen bileşene gelince, aslında kablosuz bağlantı ile donatılmış bir alt uydudan başka bir şey olmayan küçük bir kamera olan TDC'dir. Daha fazla kayıt kesinlikle gelecek. Bir göz at.

Tianwen-1, Çin Uzay Teknolojisi Akademisi'ne göre 5 Şubat itibariyle 197 günden biraz fazla bir süredir yörüngede. Zanaat ve kurum tarafından sağlanan görüntüler, gezegendeki önemli yer işaretlerini gösteriyor.

Soldaki arşiv resmiyle karşılaştırıldığında, fotoğraf (sağda gösterilen) burada 1, 2, 3, 4 ve 5 numaralı Acidalia Ovası, Crysse Ovası, Ziwu Platosu, Shiapareli Çukuru ve Denizci Vadisi'ni göstermektedir.

Tianwen-1, 2020 yılının Eylül ayında bir TW-1 Güvenilir Kamera olan TDC'yi piyasaya sürdü. Bu küçük bebek kamerası, kameraları ve Tianwen-1'e Wi-Fi bağlantısı olan bir alt uydudur. Bu fotoğrafı bu hafta çektiğimiz bu daha küçük ekipmandan elde ediyoruz.

Yukarıda, bu kablosuz kamera ile Eylül ayında çekilmiş başka bir fotoğraf göreceksiniz. Bu fotoğraf Tianwen-1'i tüm ihtişamıyla Mars'a doğru gösteriyor! SpaceFlightNow aracılığıyla bu görüntü, Çin Ulusal Uzay Dairesi tarafından paylaşıldı.

Güney Çin'deki Hianan Eyaletindeki Wenchang Uzay Fırlatma Merkezi'nden kalkmaya hazır olan bu görevin fırlatma rampasında ne zaman oturduğunu görmek için 18 Temmuz 2020'ye geri dönün .

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar