Cyberpunk 2077 Neden Playstation Mağazasından Kaldırıldı?

Sony, ilk çıkışından bir hafta sonra oyunu kaldırdı ve konsol sürümünün birçok kusuru için geri ödeme yaptı. Polonyalı şirketin hisseleri, lansmanından bu yana yaklaşık %30 değer kaybetti.

Bu, merakla beklenen bir oyunu için ilk kez yaşandı.Sony Interactive Entertainment, bir gecede PlayStation Store'dan Cyberpunk 2077 satın alanların geri ödeme alacağını, ayrıca oyunun kaldırılacağını ve artık kullanılamayacağını duyurdu.

Konsol versiyonundaki sayısız hata, özellikle Playstation 4 ve ilk nesil olan Xbox One'ın “akıcı” versiyonlarında konsollardaki oyun deneyimini baltaladı. Üç gün önce, Polonyalı CD Projekt RED, kullanıcıların karşılaştığı sorunların çoğunu çözecek önemli yamalar (biri Ocak ve diğeri Şubat'ta) vaat ederek kamuoyundan özür diledi. Ama belli ki yeterli değildi.

Şimdi ne olacak?

Cyberpunk 2077 bu nedenle artık mağazada mevcut değil, ancak oyunu zaten satın almış olanlar (ve geri ödeme yapmak istemeyenler) oynamaya devam edebilirler. Geri ödeme almak isteyenler ise başvuracakları Sony sayfasını bulunuyor. Borsada, lansmandan önceki günlerde ulaşılan yüksek seviyeden hisse senedi Perşembe günü yaklaşık yüzde 30 değer kaybetti.

Yılın en çok beklenen oyunu, son on yılda olmasa da, dünyanın en büyük video oyunu mağazası olarak tanımlayabileceğimiz yerden artık satın alınamıyor. Bununla birlikte, bu bir veda değil: Ürünü saran büyük sorunlar çözüldüğünde, yine de güvenmek isteyenler için mevcut olacaktır. Ticari basının ve genel basının oyunun resmi başlangıcından önce deneme fırsatı bulduğu tek PC versiyonunun mükemmel incelemelerinin ardından, özellikle PlayStation ailesi olmak üzere konsol versiyonlarıyla ilgili büyük sorunlar ortaya çıkmaya başlad, bu sorunlar büyü ölçekde çözüldüğü zaman tekrardan PlayStation Store'da görebileceğimiz muhtemel.

 

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar