Disney'in CEO'su Bob Chapek, Mulan hakkında konuştu

Disney CEO'su Bob Chapek geçtiğimiz Perşembe günü Wall Street analistlerine, firmanın Eylül ayı hasılatlarıyla alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Amerika Birleşik Devletlerinde covid-19 sebebiyle hala pek çok sinema salonu kapalıyken firma, Mulan'ı Disney Plus üzerinden yayınlamayı seçim etti. Firmanın CEO'su Bob Chapek ise, mevzuyla alakalı bir açıklama yaparak Mulan'ın Premium VOD ve Disney Plus'tan getirdiği hasılattan hoşnut olduğunu söyledi.


Disney'in CEO'su Bob Chapek, Mulan hakkında konuştu

Niki Caro imzasını taşıyan ve Rick Jaffa, Amanda Silver, Lauren Hynek ve Elizabeth Martin'in senaryosunu kaleme aldığı Mulan, bir hayli ülkede geçtiğimiz ay gösterime girdi. Stüdyonun kazanç ve izleyici sayılarını açıklama mevzusunda suskun kaldığı göz önüne alındığında, en azından yayın tarafında Mulan'ın galibiyetli olmadığına dair bazı rivayetler de ortaya çıktı. Dedikodulara göre Mulan, Disney Plus'ta beklenilen hasılatı elde edemedi. Disney Plus üzerinde yayınlanan filmi izleyebilmek için yalnızca Plus azalığınızın bulunması yeterli olmuyor. Film için ekstra olarak 29,99$ ödeme yapmanız gerekiyor.

Disney CEO'su Bob Chapek ise, mevzuyla alakalı "Ne yazık ki bu mevzu Amerika'da ve küresel pazarda müzakereyle karşılandı. Ama ilk ulaşım taktiğini uygulayarak gayet pozitif neticeler elde ettiğimizi gördük." ifadelerinde bulundu. Ancak stüdyo aynı taktiği Soul filminde uygulamamıştı. Film, Disney Plus azalığı olan herkese fiyatsız bir biçimde açılmıştı. Chapek, her ne kadar bunun bir jest olduğunu dile getirse de dedikodular bundan dolayı çıktı.

Disney'nin 1998 imalli normal animasyon filminin canlı çekim uyarlaması olan Mulan, Çinli genç bir kadının erkek kılığına girerek hasta babası yerine İmparatorluk Ordusu ismine çarpışmasını ve bu süreçte Çin'in gelmiş geçmiş en yiğit kahramanlarından biri olma hikâyesini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Donnie Yen, Jet Li, Gong Li, Utkarsh Ambudkar, Ron Yuan, Yoson An, Jason Scott Lee, Tzi Ma, Rosalind Chao, Cheng Pei-Pei, Nelson Lee ve Chum Ehelepola gibi galibiyetli adlar yer alıyor. Son olarak filmin yayınlanan Türkçe dublajlı fragmanına alttan göz atabilirsiniz.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar