Elon Musk, Bill Gates'i Geçti ve Dünyanın En Zengin 2. Kişisi Oldu

Elon Musk, tutulan sıralamaya göre, artık dünyanın ikinci en zengin kişidir Bloomberg dergisi . 49 yaşında olan Musk'ı, iki ana girişiminin mükemmel sonuçlar verdiği bir yıla nadir bir başlangıç ​​yaptı.

Listeye göre Musk'ın toplam serveti 128 milyar ABD doları - bunun 100 milyar ABD doları 2020'de birikmiştir. Bu yılın Ocak ayında listede "yalnızca" 35. sırada yer almıştır. Şimdi Bill Gates (sekiz yıl içinde yalnızca ikinci kez üçüncü sıraya gerileyen) ve Mark Zuckerberg (102 milyar dolar), Google'ın kurucu ortakları Larry Page (81,3 milyar dolar) ve Sergey gibi isimleri geride bıraktı.

Bloomberg Dünya Milyarder İndeksi

SıraAdıNet ServetiÜlkeEndüstri
1Jeff Bezos183 Milyar Amerikan DolarıABDTeknoloji
2Elon R Musk136 Milyar Amerikan DolarıABDTeknoloji
3Bill Gates129 Milyar Amerikan DolarıABDTeknoloji
4Mark Zuckerberg105 Milyar Amerikan DolarıABDTeknoloji
5Bernard Arnault105 Milyar Amerikan DolarıFransaTüketici 
6Warren Buffett88.4  Milyar Amerikan DolarıABDÇeşitli Sektör
7Larry Page82.7 Milyar Amerikan DolarıABDTeknoloji
8Sergey Brin80.1  Milyar Amerikan DolarıABDTeknoloji
9Steve Ballmer77.4  Milyar Amerikan DolarıABDTeknoloji

Sıralamanın tartışmasız lideri hala Amazon'un sahibi Jeff Bezos. 182 milyar dolar servet ile. Bloomberg'in  tam listesi derginin web sitesinde görülebilir 

CEO büyük aşaması için ana sorumludur Tesla ana hissedar olarak Misk $ 500 milyar ABD pazar değerine ulaştı. Kâr rekoru Ekim ayında kırıldı ve Haziran ayında dünyanın en değerli otomobil üreticisi oldu - çok daha genç olmasına ve sektördeki geleneksel isimlere göre yılda daha az araç üretmesine rağmen.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar