En İyi Ücretli ve Ücretsiz Antivirüs Programları

Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan ve virüslerden korumak önemlidir, bu nedenle şu anda piyasada bulunan en iyi PC antivirüslerini derledik.

Bir bilgisayarı antivirüs olmadan bırakmak, arabanızı açık ve anahtarlar içindeyken bırakmak gibidir. Büyük ihtimalle kimse onu çalmayacak, ama kötü bir adam gelirse arabanızı bir daha göremezsiniz. Bu nedenle, iyi bir antivirüsün önemini vurgulamaktan asla vazgeçmeyeceğiz ve bu bağlamda, internet bize hem ücretli hem de ücretsiz antivirüs için sonsuz sayıda seçenek sunuyor. Bu kısa makalede amacımız, hangisinin en iyi ücretli ve ücretsiz antivirüs olduğunu anlatmaktır.

Devam etmeden önce antivirüsden kısaca bahsedelerim. Kötü amaçlı yazılım ve virüsler genellikle iki ayrı kavram olarak adlandırılır. Aslında kötü amaçlı yazılım, kötü amaçlı bir program için genel bir terimdir. Virüs kötü amaçlı olduğu PC'nizin kontrolünü alabilir, bilgilerinizi çalabilir.

Antivirüs ile, bizi her türlü kötü amaçlı yazılımdan, yani virüslerin kendisinden ve sisteminizi etkileyebilecek diğer sorunladan koruyan programları kastediyoruz.

En İyi Antivirüs Nasıl Seçilir?

Elbette bir antivirüs, bilgisayarımızı internetin tehlikelerinden korumalıdır. Ancak çok ağır olan bir antivirüs, süper etkili olsa bile bilgisayarımızı çok fazla yavaşlatabilir. Bu nedenle iyi bir antivirüs , yüksek koruma kalkanı ile programın hafifliği arasında iyi bir dengeye sahip olandır. Dahası, optimal olmayan bir antivirüs pek çok zararsız dosyayı tehlikeli olarak bildirebilir. PC için en iyi antivirüs hangisi olduğunu görelim .

Avira: Antivirüs, Ücretsiz ve Ücretli

Avira antivirüs , muhtemelen dünyada en çok kullanılanlardan biridir. Bunun nedeni, programın mükemmel bir hafifliğini, kötü amaçlı yazılımları ve her türden virüsü engellemede büyük bir güvenilirlikle birleştirmesidir . Birçok antivirüs gibi, hem ücretsiz hem de premium ücretli sürümleri mevcuttur ve sitemizden indirilebilir. İkincisi, aylık yaklaşık 57,99 dolar'a yıllık abone olabilirsiniz. En üst paketinin fiyatı yıllık 99 dolar bu pakette 5 cihaz + Premium VPN + System Speedup Pro(Sistem hızlandırıcı) ve VIP teknik destek hizmeti alırsınız.

Avast Antivirüs

Başka bir bilgisayar güvenlik devi olan Avast antivirüs , bu sayfadan indirilebilir . Avira'dan daha ağır olan Avast , yüksek seviyede korumayı garanti ediyor. Ücretsiz sürümünde zaten e-posta, Wi-Fi ağı gibi yararlı özellikler sunuyor.

Avira'nın aksine Avast, yılda 239,99 TL ve 299,99 TL lik iki ücretli seçenek sunuyor. Gelişmiş koruma adı verilen birincisi, spam ve kimlik avı engelleme, daha gelişmiş bir güvenlik duvarı ve sahte alışveriş sitelerinin engellenmesini sağlar.

Tam koruma adı verilen premium sürüm, herhangi birinin sizi web kamerası aracılığıyla kontrol etmesini engeller ve uygulamaları otomatik olarak günceller.

AVG Antivirüs

Bir diğer çok popüler, hafif ve verimli antivirüs AVG'dir . Burada da iyi bir ücretsiz sürüm ve daha güçlü bir ücretli koruma buluyoruz, her ikisinide sitemizden indirebilirsiniz.

AVG'nin ücretsiz sürümü hem bilgisayar hem de posta denetimi sunar . Ücretli sürüm ise spam, phishing ve tehlikeli siteleri de engeller. AVG'nin ücretli sürümünün iki sürümü vardır, ilki yılda 149,99TL , daha eksiksiz bir sürüm 209,99 TL'dir.

Windows Defender.

Bir söz kesinlikle varsayılan olarak ve ücretsiz olarak Windows 10 antivirüs içeriğini hak ediyor : Windows Defender. Micrsoft antivirüs , biraz düşük performansı vardır, ancak her zaman onu geliştirmek için güncellemeler yayınladı ve yakında program saygın bir antivirüs haline gelebilir.

Kaspersky

Rus şirketi Kaspersky , antivirüs koruma endüstrisinin en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor. Kısa süre önce Kaspersky , bilgisayarları, postaları ve anlık mesajlaşmayı koruyan antivirüsünün ücretsiz (çok az reklamlı) bir sürümünü de yayınladı.

Üç ücretli sürüm vardır, bunlardan ilki yılda yaklaşık 194,99 TL, gelişmiş koruma için yılda 153,99 TL ve en gelişmiş paketi ise bir koruma için yılda 227,49 TL'dir ve kimlik avına karşı tam koruma vaat eder. , ramsonware, casus yazılım ve her türlü virüse karşı çözüm sunar.

Norton

Norton Antivirus ücretli formda sadece mevcut olmasına rağmen, yaygın onun güvenilirliği nedeniyle yayıldı. Norton , virüslere karşı %100 güvenliği garanti eder , öyle ki korumanın başarısız olması durumunda ürün iadesi sözü verir. Ayrıca, antivirüsün PC'nizde en iyi performansı gösterdiğinden emin olmak için bir uzmanın ilk tavsiyesini sunar. Norton antivirüs'ü sitemizden indirebilirsiniz. Web sitesinde abone olabilen standart ve premium sürümlerde mevcuttur .

ilk ikisi hemen hemen aynıdır ve sadece programın yüklenebileceği kullanıcı sayısında farklılık gösterir. Premium sürüm ayrıca otomatik dosya yedekleme, 25 GB bulut alanı ve tüm aile için genişletilmiş koruma sunar. Fiyatlar (tekliflere bağlı olarak) yılda 69,99 TL  ila 159,99 TL arasında değişir.

McAfee

İlk 30 gün deneme dışında ücretsiz sürümleri olmayan bir başka antivirüs McAfee'dir . Intel güvenliği tarafından üretilen bu antivirüs , her türlü kötü amaçlı yazılımdan koruma için mükemmel korumanın yanı sıra tehlikeli siteler, balıkçılık, spam ve parola hırsızlığına karşı koruma sağlar. Ayrıca abonelik süresince telefon veya sohbet yoluyla İtalyanca olarak yardım sunar.

Maliyet, korumak istediğiniz cihaz sayısına göre değişiyor ve bir bilgisayar için yılda 99,95 TL ile on cihazı kapsamak üzere 149,95 TL arasında değişiyor.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar