Facebook Türkiye'ye Temsilci Atamayı Kabult Etti Mi?

Facebook Türkiye'ye temsilci atayacak mı? Temsilci atamazsa ne kadar ceza alacak? LinkedIn'den sonra Facebook'da Türkiye'ye temsilci atamayı kabul ettiği bazı resmi kaynaklarca konuşuluyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı, BTK E. Başkanı, Hukukçu Elektronik Doktoru Dr. ÖMER FATİH SAYAN'ın attığı tweette Facebook'un temsilci atayacağını duyurdu.

Facebook Nedir?

Facebook'un ne olduğunu anlamadan önce, nasıl yaratıldığını anlayalım.Sosyal ağ, Harvard Üniversitesi'nde Şubat 2004'te doğdu. Mark Zuckerberg ve Edward Saverin tarafından ikisi de hala üniversitedeyken yaratıldı.

Facebook'un hızlı büyümesine ve popülerliğine atfedilen nedenlerden biri münhasırlığıydı.

Daha önce, ağa girmek için üniversitenin okullarından birinde bir e-posta adresinizin olması gerekiyordu. Kısa süre sonra Harvard duvarlarının ötesine genişledi ve Boston bölgesindeki diğer kolejlere ulaştı.

Ekim 2005'te İngiltere'deki kolejleri de kapsayacak şekilde genişletildi. Aralık ayında, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki kolejler için başlatıldı. Facebook'un erişilebilirliği, Microsoft ve Apple gibi şirketlere de yayıldı.

Sonunda, 2006'da Facebook, 13 yaş ve üstü herkesin kaydını açtı ve yola çıktı. MySpace web sitesini atlamak ve dünyadaki en popüler sosyal ağın statüsünü yükseltmek.

2007 yılında, geliştiricilerin ağ üzerinde uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan "Facebook Platformu" başlatıldı. Bu uygulamalar, Facebook sayfasını süslemek için sadece rozetler veya widget'lar olmak yerine, arkadaşların hediyeler vererek veya satranç gibi oyunlar oynayarak etkileşim kurmasına izin verdi.

2008 yılında, evrensel oturum açma kimlik doğrulama hizmeti olarak "OpenSocial" ve "Google+" ile rekabet eden "Facebook Connect" lanse edildi. Dolayısıyla, üçüncü taraf sitelerde yeni hesaplar oluşturmak yerine Facebook hesabınızı kullanırsınız.

Facebook'un başarısı kesinlikle insanları ve işletmeleri cezbetme kabiliyetine, onu gelişen bir platform haline getiren geliştiriciler ağına ve “Facebook Connect” in internetteki sitelerle etkileşim kurma yeteneğine bağlanabilir.

Facebook, kullanıcıların yorum gönderdiği, fotoğrafları ve haber bağlantılarını paylaştığı bir web sitesi ve sosyal ağ hizmetidir . Web'deki diğer ilginç içeriğe ek olarak. Ayrıca canlı videolar oynar, sohbet eder ve yayınlarlar. Hatta restoran sayfalarında yemek siparişi bile verebilirsiniz. Paylaşılan içerik herkese açık hale getirilebilir veya yalnızca belirli bir arkadaş grubu, aile veya tek bir kişiyle paylaşılabilir. Kullanıcılar, fotoğraflardan kişisel ilgi alanı listesine dahil edilebilecek profillerini oluşturma yetkisine sahiptir.

 

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar