FarmVille 2 kapanacak Mı?

Flash'ın sona ermesiyle, orijinal FarmVille de veda ediyor

FarmVille oynayan hemen hemen herkes oyunu uzun süre önce terk etti. Artık oyun artık mevcut olmadığı için nostaljiyi yok etmek artık mümkün değil: 31 Aralık 2020, çiftliğini ziyaret edebileceği son gündü.

Zynga , kararı Eylül ayı başlarında duyurarak , hala orijinal oyunu oynayan birkaç kişiyi uyardı. Orijinal FarmVille'in 11 yıl önce 2009'da piyasaya sürüldüğünü düşünürsek biraz rahatsız edici . O zamandan beri FarmVille 2 , FarmVille 2: Country Escape ve FarmVille 3 geldi . Oyunun Adobe tarafından durdurulan Flash üzerinde çalışması olmasaydı, muhtemelen oyun devam ederdi .

Yine de popülerlik azalırken, FarmVille'in Facebook deneyimini tanımladığı bir dönem vardı . Yıllardır konuşmadığınız arkadaşlarınızdan yardım talep eden çok sayıda bildirim ve dürtü gösteren bir girişti. Kim akıllı olursa olsun, bildirimleri görmezden geldi, ancak çoğu insan, toplanan ve oyunda toplanabilecek hurda ve binalar için takas edilen sanal domates ve havuç ekme oyununa kapıldı.

Dayanılmaz bekleme sürelerini hızlandırmak için gerçek para harcayan insanlar bile vardı, çünkü dört saat boyunca sanal bir çilek yamasına bakmak gerçekten sıkıcıydı. Hatta bazılarımız - yapmıyorum, yemin ederim - bir çalar saat kurmayı unutmuş ve çilek mahsulü çoktan solup öldüğünde, biraz geç kalmış olabiliriz.

Kendinizi daha önce varlığınızı sorgularken ve mantıklı bir birey olarak neden bu kadar çaba sarf ederek kazandığınız gerçek parayı kaba bir mobil oyuna harcamak isteyeceğinizi merak ederken bulduysanız, bunun için FarmVille'e teşekkür edebilirsiniz . Bu gerçek zamanlı döngüler ve yağma kutuları mekaniğini icat etmemiş olsa da, onları genel halk arasında popüler hale getirmede önemli bir rol oynadı.

Candy Crush Saga , Angry Birds ve sinir bozucu mikro işlemlere sahip diğer tüm ücretsiz oyunlar FarmVille'den ilham aldı . Bununla birlikte, başarısı oyun ortamını da değiştirdi ve geliştiricileri daha geniş demografik gruplara hitap eden gündelik mobil ve tarayıcı oyunları oluşturmaya davet etti.

New York Times'a göre , zirvede FarmVille günlük 32 milyon aktif kullanıcıya ve toplam 85 milyon oyuncuya sahipti . 2013 yılında kullanıcı alımlarında 1 milyar dolar biriktirmişti . Çok sayıda kopyası olduğu için (ayrıca FarmVille'in birkaç sekansı ve resmi genişletmeleri ) olduğu için ölümü kaçırılmayacak . Yine de, modern oyun tarihinin önemli bir parçası ve şüpheli de olsa bir miras bıraktı.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar