Google, İlk Katlanabilir Cep Telefonunu 2021'de Piyasaya Sürebilir

2020'de büyüyen katlanabilir telefon trendinin ardından Google'da, katlanabilir bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyordu. Teknoloji şirketi Google'ın 2021'in ikinci yarısında böyle bir cihazı piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bu yıl Ağustos ayında sızdırılan bir belgede bulunan veriler bu konuyu destekler nitelikte. Böylece, cihazın kod adı "Pasaport" olacak ve Pixel hattının bir parçası olacak . Ek olarak, Android işletim sisteminin saf bir sürümünü de geleceği söyleniyor.

Google şimdiye kadar konuyla ilgili resmi olarak yorum yapmadı, ancak şirket geçmişte katlanabilir bir cihaza yatırım yapabileceğini ima etti. Firma, geçen yıl esnek ekranlı bir Pixel cihazı için prototipler üzerinde çalıştığını açıkladı.

Pixel 5A ve Pixel 6

Belgeler, katlanabilir cep telefonunun yanı sıra Google tarafından üretilen daha fazla cihazın varlığına da işaret ediyor: Önümüzdeki yılın ortasında piyasaya çıkacak olan Pixel 5A akıllı telefon ve "Raven" ve "Oriole" olarak tanımlanan iki cihaz.

Her iki modelin de 2021'in dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi ve Pixel 6 serisinin bir parçası olması bekleniyor.Lansman göz önüne alındığında, katlanabilir akıllı telefon önümüzdeki yılın en iyi Google cihazlarıyla, muhtemelen Eylül ayında piyasaya sürülecek veya Ekim.

2021'de Pixel serisinde ortaya çıkması gereken bir diğer yenilik, Google'ın cep telefonları için yeni bir işlemci mimarisi. Spekülasyona göre firma, çip üretimi için Samsung ile ortaklığa girdi.

Apple Geridemi Kalıyor?

Söylenti: Apple'ın katlanabilir akıllı telefonu için çalıştığını konuşuluyor. Şirket 2021'in sonuna doğru katlanabilir cep telefonu furyasına katılabilir.

Öte yandan, Apple'da  bu eğilime girerse, katlanabilir cep telefonları bir başarıya dönüşebilir. Rakiplerin genellikle Apple'ın adımlarını takip etme eğiliminde olduğunu unutmayın.

Kaynak: https://9to5google.com/2020/08/05/google-pixel-foldable-leaked-document/

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar