GreenCard 2021-2022 Sonuçları Açıklandı Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak

Green Card sonuçları ne zaman açıklanacak yada açıklandımı gibi sorulara en doğru yanıtı haberimizinde detaylarından bulabilirsiniz.

GrenCard Nedir?

Kısacası, GreenCard, Amerika Birleşik Devletleri'nde kalmak için bir tür vizedir. Kartın resmi adı ABD Daimi Oturma İzni Kartıdır . Sıradan vizelerden farklı olarak, herhangi bir zaman kısıtlaması veya sahibinin ülkede yapıp yapamayacağını sınırlamaz. Örneğin, öğrenci vizesi olan kişi çalışamaz ve genel olarak vizenin geçerliliği kurs süresine bağlıdır. Aynı durum iş veya turist vizesi için de geçerlidir. Hepsinin çeşitli sınırlamaları vardır ve ABD'de gerçekten yaşamak isteyenler için uygun değildir.

Green Card sahibi olan herkes, kamu hizmetlerinden ve Amerikan vatandaşlarının neredeyse tüm haklarından yararlanmanın yanı sıra ABD'de çalışma, eğitim ve sürekli olarak yaşama hakkına sahiptir.

Bununla birlikte, bazı kurallar ve kısıtlamalar vardır: Kamu görevi seçimlerinde oy kullanmak veya aday olmak mümkün değildir ve başka bir ülkede 12 aydan fazla kalmak, varsayıldığı gibi kartın kaybına neden olabilir. Amerika'da ikamet etmek zorunda. Ayrıca kart kalıcı olmasına rağmen 10 yıl geçerlidir ve bu süreden sonra yenilenmesi gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da Yeşil Kart sahibinin sadece hakları değil, yerine getirmesi gereken görevleri olduğudur. Yeşil kart sahibi olanlar tüm vergileri ödemeli, yerel, eyalet ve federal yasalara saygı göstermeli ve 15-18 yaş arası erkekler için Askerlik Hizmetine kayıt yaptırmak zorunludur.

Ne Zaman Açıklanacak?

2018 katılanlar için 7 Mayıs 2019’da açıklanmıştı öngülene göre bu sene de aynı tarihte yani 7 Mayıs 2020‘de açıklanacak.

Green Card nasıl kazanılır?

Green Card almanın birkaç yolu vardır .  Buradaki amaç, size nasıl izin alacağınızı göstermek ve bununla birlikte, Kuzey Amerika Hükümeti tarafından Amerika Birleşik Devletleri Daimi İkamet Kartına sahip olanlara verilen tüm avantajları bilmektir .

Yeşil Kart ve Vatandaşlık Arasındaki Fark

İkisi arasında bazı farklılıklar var ve daha iyi anlayabilmeniz için her maddeyi açıklayacağız. Bak!

  • Kuzey Amerika vatandaşı:  Amerika Birleşik Devletleri'nde doğmuş, ebeveynlerinden biri ülkenin vatandaşı veya vatandaşlığa kabul başvurusu kabul edildikten sonra. İkincisi için, genellikle zaman alıcı olan tüm Hükümet onay sürecini anlamak önemlidir. Örneğin, ülkede yasal olarak en az beş yıl yaşamış olmanız ve tüm süreç boyunca Amerika Birleşik Devletleri'nde kalmanız gerekir.
  • Yeşil Kart: Bu belge size çalışma, mülk kiralama ve vergi ödeme gibi Amerikan vatandaşlarınınkine eşit çeşitli haklar ve görevler verir. Bununla birlikte, bazı kısıtlamaları var, örneğin: oy kullanamamak veya kamu görevine seçilmemek, ülkeyi bir yıllığına terk etmeniz gerekiyorsa, belgeyi her 10'da bir yenilemek zorunda kalmanın yanı sıra ABD göçmenliğini bildirmeniz gerekecektir. yıl.
Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar