Intel, Nvidia ve AMD, Windows 10 İçin Yeni Güncellemeler Duyuruldu

Teknoloji şirketleri Nvidia , Intel ve AMD  önümüzdeki hafta Windows sistemini kullananlar için birkaç önemli sürücü güncellemesi yayınlayacaklarını duyurdu. Güncellemeler, Bluetooth, WiFi gibi önemli alanlarda kritik olan bir dizi hatayı ve oyunların ve uygulamaların performansıyla doğrudan bağlantılı olan sorunları düzeltmeyi hedefliyor

Intel Sürücülerini Güncellemeleri

Intel güncellemesi, Bluetooth ve WiFi bağlantılarıyla ilgili iki sorunu ele almayı amaçlamaktadır.Yeni Bluetooth sürücüsü, kulaklıklar, fareler, klavyeler ve daha fazlasıyla ilgili bildirilen sorunları çözmeyi vaat ediyor. Sürücü, uyku veya hazırda bekletme modundan dönerken Aygıt Yöneticisi'nde sarı uyarıya neden olan bir hatayıda çözecek

WiFi sürücü güncellemesinin, mavi bir hata ekranını zorlayan kritik bir sorunu ele alması, videolar ve oyunlar gibi çevrimiçi içerik oynatılırken rastgele WiFi bağlantı kesintilerinin çözmesi amaçlanmıştır. Güncellemeler Intel Ürün Desteği sayfasında mevcuttur.

Nvidia Sürücülerini Güncellemeleri

Nvidia'dan gelen sürücü güncellemesi, yüklü donanım bileşenlerinin sistemle kullanım için güvenli olduğunu onaylayan WHQL, Windows Hardware Quality Labs ile ilgili sorunları gidermeyi amaçlamaktadır. Mavi ekranın hatalarına neden olan bir kusurları düzeltilip, yeni NVIDIA RTX 3060 Ti ekran kartı için bir dizi güncellemeler geleceği açıklandı. Nvidia güncellemelerini resmi sitesinden buraya tıklayarak edinebilirsiniz.

AMD Güncellemeleri

AMD GPU sürücü sürümü 20.11.3, Windows 10 HDR modu etkinleştirildiğinde oyunlarda görüntü oluşturma sorunlarını düzeltecek ve Immortals Fenyx Rising'i oyunu desteği getirilecek. Sürücüleri, Radeon Software AMD'nin kendi resmi sitesinden indiribilirsiniz.

 

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar