Microsoft, Bethesda Oyunlarının Xbox'ta "İlk veya En İyi" Olması Gerektiğini Söylüyor

Xbox finans müdürü Tim Stuart'a göre Microsoft, Bethesda'nın yakında çıkacak oyunlarının Xbox platformlarında "ilk veya daha iyi veya en iyi" olmasını istiyor.

Microsoft , Eylül ayında Bethesda Softworks'ün ana şirketi ve ilişkili stüdyoları olan ZeniMax Media'yı satın aldığını duyurduktan sonra , oyun endüstrisi genel olarak bunun Microsoft dışı platformlardaki Bethesda oyunları için ne anlama geldiğini merak ediyordu.

Stuart, geçen hafta Jefferies Interactive Entertainment konferansında "Uzun vadede yapacağımız şey, tüm Bethesda içeriğini Sony veya Nintendo veya başka bir şekilde çekmeye niyetimiz olmamasıdır" dedi.

"Ancak istediğimiz şey, bu içeriğin uzun vadede ilk veya daha iyi veya en iyi olmasını veya platformlarımızda farklılaştırılmış deneyiminizi seçmesini istememiz. Bethesda içeriğinin platformlarımızda en iyi şekilde görünmesini isteyeceğiz. "

"Bu, ayrıcalıklı olmakla ilgili bir nokta değil. Zamanlamayı, içeriği veya yol haritasını ayarlamamızla ilgili bir nokta bu değil. Ancak Game Pass gibi bir şey düşünürseniz, Game Pass'te en iyi şekilde ortaya çıkarsa, görmek istediğimiz şey budur ve Game Pass abone tabanımızı bu Bethesda ardışık düzeninden geçirmek istiyoruz.

 Stuart, "Öyleyse yine, platformlardan şu ya da bu şekilde içerik aldığımı duyurmuyorum," diyor. "Ancak, platformlarımızda ilk veya daha iyi veya en iyi yaklaşıma doğru yöneldiğimizi görmeye devam edeceğinizden şüpheleniyorum."

O halde Microsoft, yaklaşan Bethesda oyunlarının en iyi sürümlerinin ( The Elder Scrolls VI ve Starfield'ı düşünün ) Xbox ve PC'de göründüğünde ısrar edebilir - ancak bu PlayStation'a hiç gelmeyecekleri anlamına gelmez. 

Ve bu da mantıklı, Deathloop ve Ghostwire başlıkları için münhasırlık anlaşmaları düşündüğünüzde: Tokyo  ,  Microsoft tarafından onurlandırılacak .

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar