Netflix Nedir?

Netflix, 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kuruldu. O zamanlar şirket film kiralama ile çalışıyordu, ancak bir yıl sonra hizmet, şirketin web sitesi aracılığıyla postane aracılığıyla DVD dağıtımı sunmaya başladı. Netflix şu anda film ve dizi akışı sunuyor ve dünya çapında yaklaşık 117 milyon aboneliğe sahip. 

Mevcut iş modeli 2007'de başladı. Platformda aboneler aylık ücret ödüyor ve günde 24 saat binlerce başlığa erişebiliyor. İçeriklere bağlı TV'lerden, akıllı telefonlardan, tabletlerden ve video oyunlarından erişilebilir. Netflix, üçüncü taraf filmleri ve dizileri yayınlamanın yanı sıra 2013 yılından beri House of Cards , Orange is the New Black , Stranger Things , Narcos ve 13 Reasons Why gibi orijinal içerikler üretmektedir .

Netflix'in misyonu, filmlere ve TV şovlarına erişimin basit olmasına izin vermektir. Bunun için kullanıcının platforma kaydolması ve hizmetin 30 gün boyunca ücretsiz olarak keyfini çıkarması yeterlidir. Deneme süresinden sonra, kullanıcı, başlıklara sınırsız erişime sahip olmak için aylık bir ödeme yapmadan test edebilir.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar