Netflix'teki En İyi 10 Suç Dizisi

Netflix, diğer televizyon ağlarından orijinal prodüksiyonlar ve içeriklerle dolu bir kataloğa sahip, dünyanın önde gelen yayın platformlarından biridir.  Var olduğu yıllar boyunca, üretim çeşitliliği açısından zengin bir dizi yelpaze oluşturmayı başardı.

Bunların arasında, çözülmemiş gizemler, merak uyandıran suçlular ve esas olarak benzersiz ve karmaşık araştırmacılarla izleyiclerin dikkatini çekmeyi başaran suç dizileri öne çıkıyor.

Bu türün hayranıysanız, Netflix'te bulunan en iyi on polisiye dizisi listesine bayılacaksınız.

1. How to Get Away with Murder

Peter Nowalk tarafından oluşturulan seri, Netflix'in ilk büyük hitlerinden biriydi ve Grey's Anatomy'den sorumlu Shonda Rhimes'ın dehasını içeriyor . Konu, öğretmen ve avunma avukatı ve hukuk profesörü Annalise Keating'in (Viola Davis), özel bir çalışma grubu için çalışanları ve özel bir çalışma grubu için özenle seçilmiş beş öğrenciyle birlikte kaçması gereken cinayet planlarına karışma hikayesini anlatıyor.

2. Sherlock

Sherlock  aslen BBC One'dandır, ancak Netflix kataloğunda mevcuttur. Dizi, Sir Arthur Conan Doyle'un dikkat çekici çalışmalarına dayanıyor ve yetenekli Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman tarafından canlandırılan eksantrik araştırmacı Sherlock Holmes ile sadık arkadaşı Dr. Watson'ın hikayesini anlatıyor. Yapım, 1800'lerde ve 1900'lerde yazılan hikayelerin günümüz zamanında yaşatılıyor.

3. American Crime Story

American Crime Story ,seri platform kataloğuna girdiğinden itibaren başarıya ulaşan bir başka orijinal olmayan Netflix prodüksiyonudur.  Glee  ve Racthed ,ve Amerikan vatandaşlarını şok eden gerçek yaşanmış hikayeleri konu alıyor. 1. Sezon, "OJ Simpson'a Karşı İnsanlar" ın hikayesini anlatıyor ve 2. Sezon , Gianni Versace cinayetini konu alıyor.

4. Mindhunter

Mindhunter , Joe Penhall tarafından oluşturulan özgün bir Netflix üretimidir ve David Fincher, kitap esinlenerek yapılmıştır. Mindhunter: İçinde FBI Elit Seri Suç Birimi , John E. Douglas ve Mark Olshaker tarafından yazılmış . Konu, yakın tarihli ve aktif vakalara yardımcı olan bir model bulmak için kötü şöhretli seri katillerle röportaj yapan FBI dedektifleri Holden Ford (Jonathan Groff) ve Bill Tench'in (Holt McCallany) hikayesini anlatıyor.

5. The Keepers

Bir başka orijinal Netflix yapımı olan The Keepers , gizemli bir cinayetin gerçek hikayesini anlatan bir belgesel ve dizi karışımıdır. Buradaki olay, 1969'da ortadan kaybolan ve vahşice öldürülen Catherine Cesnik'in ölümüdür. Dizi araştırır, koşulları inceler, olası suçluları gösterir ve Cesnik'in korkunç bir vakayı keşfettiği için öldürülmüş olabileceği şüphesini sunar.

6. Making a Murderer(Bir Katil Yaratmak)

Bir Katil Yapmak , Netflix'in bir başka orijinal belgesel dizisidir ve işlemediği bir suçtan 18 yılını hapiste geçiren ve sadece DNA testi ile özgürlüğüne kavuşan Steven Avery'nin hikayesini anlatıyor. Olay, ABD'de şok etkisi yarattı. Devletten tazminat almaya hazırlanırken, gazeteci tekrardanTeresa Halbach'ın öldürülmesinin baş şüpheli haline gelir.

7. The Innocent Man(Masum Adam)

Amerikan adalet davalarından bahsetmişken, The Innocent Man Ross M. Dinerstein ve Clay Tweel tarafından yaratıldı ve şimdiye kadar sadece bir sezonu var. Belgesel, 1980'lerde Oklahoma'da meydana gelen iki suçun hikayesini anlatıyor.

8. Dexter

Dexter  , suç dizisi söz konusu olduğunda en büyük hitlerden biridir. Dizi, aynı zamanda yerel polisin adli tıp analisti olan seri katil Dexter Morgan'ı biraz drama ve mizahla izliyor. Seri katil ile profesyonel meslektaşlar arasındaki kedi-fare oyunu dizinin heyecanını artırıyor.

9. Broadchurch

Chris Chibnall ve Louise Fox tarafından oluşturulan İngiliz dizisi de Netflix kataloğunda yer alıyor. Broadchurch , küçük Dorset kasabasında bir çocuğu öldürmekle ilgili garip bir vakayı araştıran iki dedektifin hikayesini anlatıyor. Basının ilgisinden dolayı beklenmedik dönüşler yapıldığında eylem daha da zorlaşıyor.

10. Hannibal

Listeyi kapatmak için Hannibal . NBC dizisi olan katil ile psikiyatrist Hannibal Lecter ile yetenekli bir FBI davranış analisti olan hasta Will Graham arasındaki ilişkinin başlangıcını anlatıyor.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar