Nvidia'nın GeForce RTX 3060 Ultra Görüntüsü Sızdırıldı

Bu yeni yıl 2021, donanım segmentinde büyük bir heyecanla başlıyor. İşlemciler ve ekran kartları gibi yongalar hakkında birçok sızıntı ve söylenti var.

Daha yakın zamanlarda, Nvidia'nın olası GeForce RTX 3060 Ultra grafiklerinin görüntüsü yayımlandı ve bu da yakında piyasaya çıkma olasılığını güçlendirdi.

Son zamanlarda, Nvidia'nın GeForce RTX 3060 Ultra grafik kartının görüntüsü internette dolaşmakta. Genellikle bu tür sızıntılardan sonra Nvdidia'nın bir başka güçlü GPU hazırlayacağını gösteriyor.

Görüntü, WCCFTech web sitesi tarafından yayınlandı ve ASUS TUF Gaming NVidia GeForce RTX 3060 Ultra olduğu iddia edildi.Söylentilere göre bu grafik kartının Aralık 2020 başında piyasaya sürülen GeForce RTX 3060 Ti'ye üstün bir performans sunması bekleniyor.

Web sitesi ayrıca, bu RTX 3060 Ultra'nın fiyatının 449 dolardan, yani doğrudan bir dönüşümde yaklaşık 365 avrodan başladığını belirtiyor. Ayrıca şunu da belirtiler 

Kaynaklarımıza göre NVIDIA, GeForce RTX 3060'ı GeForce RTX 3060 Ultra olarak yeniden adlandırıyor. Ultra seviyesinin Ti ve SUPER varyantlarının üzerinde belirlendiği ve bu nedenle, temel aldığı GPU geleneksel bir tasarım olmasına rağmen, bu kartın daha sağlam bir bellek arabirimi ve son teknoloji soğutma çözümlerine sahip olduğu söyleniyor.

RTX 3060 Ultra'nın Olası Özellikleri

WCCFTech, bu grafik kartının 12 GB GDDR6 belleğe sahip olacağını açıkladı. Bu da GeForce RTX 3060 Ti, RTX 3070 ve RTX 3080 modellerine kıyasla daha büyük bir kapasiteye sahip olmasını sağlıyor.

ASUS, TUF Gaming görüntüsüne ek olarak ROG STRIX gibi farklı sürümlerle kendi kartını özelleştirecek.

GPU'nun üç fanlı ve odB teknolojili 2.7 yuvalı bir tasarıma sahip olması mümkündür. Soğutma için, plakanın altında, alüminyum pervaneli ve birkaç bakır borulu büyük bir soğutucu vardır. Kart ayrıca özel bir PCB'ye sahip olacak. Resme göre, yazıcının üç DisplayPort çıkışı ve bir tane de HDMI çıkışı getirmesi bekleniyor.

Kısacası, bu kart hemen hemen hazır olabilir ve bu nedenle Nvidia'dan resmi haberleri bekleyeceğiz.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar