OnePlus, WearOS İle Akıllı Saat Üretmeyi Planlıyor

OnePlus yıllardır bir akıllı saat üretme fikriyle hareket ediyor ve birkaç ay önce nihayet samut bir karar geldi. Planların kurumsal bir sorundan dolayı Ekim ayında ertelendiği bildirilse de, OnePlus CEO'su Pete Lau şimdi bir röportajda projeden bahsetti.

OnePlus CEO'su Pete Lau, Input Mag ile yaptığı röportajda bir akıllı saatin hala şirketin planlarında olduğunu açıkladı, ancak muhtemelen yakın zamanda gerçekleşmesini beklememelisiniz. Lau, "Wear OS kesinlikle geliştirilecek alana sahiptir," dedi. “Yapmaya çalıştığımız şey, cihazların ekosistemlerde daha ve daha uyumlu çalışabilmesi için ve bu özellikleri oluşturmak üzere Wear OS ekosistemi, Android TV ve Android akıllı telefonlar arasındaki bağlantıyı iyileştirmeye yönelik girişimleri  Google ile çalışmaktır. Bu, çok olumlu bir şekilde bakılan bir konu olmuştur. Google açısından da geliştirmeye çalıştığımız yön bu, ancak şu anda bu konuda paylaşabileceklerimiz bunlarla sınırlı.”

OnePlus, Ekim ayında bir akıllı saati test ediyordu , ancak Google'ın Wear OS platformunu çalıştıracağına dair hiçbir zaman doğrulanmamış kanıt yoktu. Planların, kurucu ortak Carl Pei'nin şirketten ayrılmasından kısa bir süre sonra hurdaya çıkarıldığı ve Wear OS'siz olası bir Cyberpunk temalı saatin görüntüleri geçen ay sızdırıldı.

Çoğu teknoloji odaklı şirket, akıllı saatlerin asla 2000'lerin ortasında akıllı telefonların yaptığı gibi çıkmayacağı netleştikten sonra Wear OS saatleri üretmeyi yıllar önce bıraktı. Sony ve Motorola, platformu ilk benimseyenlerdi, ancak her iki şirket de giyilebilir cihazların geliştirilmesine son vermeden önce yalnızca birkaç model yayınladı. Samsung ve Huawei de bir noktada Google destekli saatler ürettiler, ancak her ikisi de kendi platformlarına geçiş yaptı. OnePlus, Wear OS partisine birkaç yıl içinde katılan ilk moda dışı marka olacak.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar