Sanal Eczane: Amazon Artık ABD'de Reçeteyle İlaç Satacak

İnternet üzerinden reçeteli ilaç satılacak , Salı günü ilk online eczanesini kuruyor. Bu giiriş sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde mevcuttur ve şu an için diğer ülkelere ulaşması beklenmemektedir.

Adından da anlaşılacağı gibi Amazon Eczanesi, farklı dozaj ve formatlardaki jenerik ve markalı sürümler dahil olmak üzere , bilgisayar aracılığıyla ve mobil uygulamada ilaç fiyatlarını aramanıza ve karşılaştırmanıza olanak tanır  . Platform ayrıca tüketicilere ürünlerin normal değerlerini, Amazon Prime müşterileri için fiyatları ve sağlık sigortası kullananlar için indirimleri kontrol etme olanağı sağlıyor. 

Perakendeciye göre, online eczane ayrıca haftanın yedi günü 24 saat çalışabilecek özelliğe sahiptir. Sanal mağaza üzerinden veya telefonla, platformda satılan ilaçlarla ilgili deneyimli eczacılara soru sormak mümkün olacak.

Temsili görseldir reklam veya öneri içermez

Jeff Bezos'un şirketinin iki yıl önce, 753 milyon ABD doları tutarındaki bir müzakereyle distribütör PillPack'i satın alarak ilaç dağıtım işine girdiğini hatırlamakta fayda var . Şimdi, pandemi sürecinde karşı karşıya kalan ülke, sağlık sektöründe kendini daha da hızlı bir şekilde evden çıkmadan ilaç satın alabilmeyi ön görüyor.

Amazon Prime aboneleri yararlanacak

Kullanıcıları çevrimiçi ticaret devinin Prime hizmet Amazon'un eczanede alışveriş yaparken bazı avantajlar hakkına sahip olacaktır. Faydalar arasında iki gün içinde ücretsiz teslimat ve sigorta indirimi ile satın alım yapılmaması kaydıyla indirimli ilaçlar bulunmaktadır.

Ayrıca, markalı ilaçlarda% 40'a varan ve jenerik ilaçlarda% 80'e varan indirimlerden, perakendecinin Amerika topraklarına yayılmış 50.000'den fazla ortak eczanede yüz yüze satın almalarında yararlanabilecekler.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar