Steam Araştırması, AMD'nin Donanımda Öne Geçtiğini Gösteriyor

Steam, sahip oldukları donanım ve yazılıma ilişkin platform kullanıcıları anketini güncelledi. Sonuçlar AMD'nin hem video kartlarında hem de işlemcilerdeki ilerlemesini gösteriyor . Şirket, geçen yılın sonunda bu bileşenlerin yeni modellerini piyasaya sürdü ve haberler Ocak ayında yankılanmaya başlayacak.

Anket, cihazlarının program tarafından analiz edilmesine ve ankette hesaba katılmasına izin veren kullanıcıların verilerini dikkate alıyor. Başka bir deyişle kayıtlı üye toplamının bir yansıması olarak değerlendirilemez. Ayrıca Steam'i buradan indire bilirsiniz Steam İndir .

Başlangıç ​​olarak AMD, bir yıl içinde yaptığı ankette işlemci kullanımının en büyük payını aldı. Ocak 2019'da Intel , AMD için% 19,5'e karşı toplam oyuncuların% 80,5'ine hakim oldu. Bir yıl sonra, bu rakamlar çok sabit bir değişim grafiğinde AMD için% 27.9 ve Intel için% 72.0 olarak değişti.

Ekran kartları söz konusu olduğunda, AMD de iyi bir alana sahip. Aralık ayında, Nvidia anket kullanıcılarının% 83,2'sine hakim oldu ve bu sayı% 74,4'e düştü. Öte yandan AMD'nin GPU'ları sadece bir ayda% 10.8'den% 16.4'e yükseldi.

Anket verileri ayrıca oyunlarda ışın izlemeyi başlatan RTX hattının video kartlarının kullanıcılar arasında hala azınlıkta olduğunu gösteriyor. Tüm modeller eklendiğinde, çizgi toplamın yalnızca% 13,2'sini temsil ediyor.

Steam'de en fazla kılcallığa sahip sürüm, kullanıcıların bilgisayarlarının% 3.72'sinde bulunan RTX 2060'tır. Toplamda, GTX 1060, bilgisayarların% 9,38'inde bulunan şampiyondur.

Anket ayrıca, katılan kullanıcıların% 66,7'si tarafından seçilen bir çözünürlük olan büyük çoğunluğun hala Full HD (1920 x 1080) olarak oynadığını gösteriyor. 4K ekranlar, ankete katılan toplamın yalnızca% 2,34'ünü kullanıyor.

Sanal gerçeklik cihazları arasında, kullanıcıların% 23,3'ü ile Ocurlus Rift S tercih ediliyor. Ancak Oculus Quest 2, sadece bir ayda% 15.48 büyüme ile yer kazanıyor ve kendisini platformda en popüler ikinci olarak konumlandırıyor.

Steam araştırması, platformun web sitesinde mevcuttur.

Kaynak: Steam

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar