Windows 11 Ne Zaman Çıkacak?

Microsoft  uzun zamandır beklenen başlatıldı , Windows 11 . Yeni nesil bilgisayar işletim sistemi, geçtiğimiz haftalarda zaten bir dizi söylentinin ve sızıntının hedefi olmuştu. OS inşa şirket sayfalarına indirdi önce, birkaç gün indirmek için bile kullanılabilir.

Güvenlik sistemi güncellemeleriyle ilgili olarak Microsoft Ürün Direktörü Panos Panay, Windows 11'in şimdiye kadarki en güvenli güncelleme olduğunu söylüyor.

Minimalist bir görünüme sahip olan Windows 11, daha modern bir görünüm kazandı ve açıkça şirket tarafından durdurulan Windows 10X projesinden ilham aldı. Ana farklılıklardan biri, masaüstünde, önceki sürümlerin aksine, varsayılan olarak sola hizalandığında Başlat menüsü ortalanmış olarak görünür.

Görsel değişiklikler ayrıca haber ve hava durumu tahminlerini kontrol etmek için Widget'lar adlı yeni bir sekme içerir ; daha yuvarlak kenarlı pencereler ve isteğe bağlı bir özellik olarak Canlı Başlıklar. Bir diğer önemli değişiklik ise şirketin Windows 11'e dahil ettiği Skype'ı bir kenara bırakarak Teams görüntülü arama hizmetini doğrudan görev çubuğuna entegre etmesi oldu. Teams'e ek olarak Windows için Xbox uygulaması da sisteme entegre edildi.

microsoft

Microsoft Store etti bir büyük yeniden uğramıştır ve şimdi temizleyici bakıyor. Ek olarak, Android uygulamaları mağazadan eklenebilir ve indirilebilir. Böylece Google OS için geliştirilen uygulamalar Windows 11'de doğal olarak çalışacak.

microsoft

Pencere yerleşimi üzerindeki kontrole artık büyütme seçeneğinde sağ fare düğmesi ile erişilebilir. İçinde, ekran alanını bölmenin en iyi yolunu seçebilirsiniz.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar