Xiaomi Mi 11 Kutuda Şarj Cihazı Olmadan Gelecek

28 Aralık'ta piyasaya sürülen Xiaomi Mi 11, kutusunda şarj cihazı olmadan piyasaya çıkan bir sonraki telefon modeli olacak. Onay şirketin CEO'su Lei Jun'dan geldi.

Bu durumun böyle olmasının sebebini şirketin CEO'su Lei Jun Çin'in sosyal medya platformu olan Weibo üzerinden açıkladı, açıklamasına göre bu durumun gelecekte çevreyi koruma amacı güttğünü belirtti.

"Xiaomi Mi 11 resmi olarak tamamen yeni, çok hafif ve ince bir ambalajla sunulacak. 'İnceliğin' arkasında önemli bir karar verdik: teknoloji ve çevre koruma çağrısına yanıt olarak Mi 11'de şarj cihazı bulunmayacak " Bugün herkesin çok sayıda boş botu var" açıklamalarına yanıt olarak.

Xiaomi CEO'su, şirketin kararın kullanıcılar tarafından anlaşılmayabileceğinin farkında olduğunu ve şikayet oluşturması gerektiğini söylüyor. Jun, " Endüstri uygulamaları ile çevre koruma arasında daha iyi bir çözüm var mı? Önümüzdeki Pazartesi basın toplantısında konuşacağız" dedi.

Çevresel çekiciliğin Apple tarafından kullanılanla tamamen aynı olmasına rağmen - şarj cihazını kutudan çıkaran ilk şirket - Xiaomi, Apple ile dalga geçen rakiplerden biriydi. İPhone 12'nin piyasaya sürülmesinden hemen sonra Xiaomi'nin ana Twitter profili, cihazlarının ambalajında ​​hala şarj cihazına sahip olacağına işaret etti. Şirket, Mi 10T Pro'yu tanıtma fırsatı buldu.

 

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar