YouTube, Twitch'teki Gibi Klip Özelliği Getireceğini Duyurdu

YouTube sadece kendi platformunda ilginç bir yenilik açıkladı: Klipler "kesim" bir videonun küçük bir parça sizi olanak veren özelliği ve sosyal ağlarda arkadaşlarınızla döngü içinde paylaşabilirsiniz. Bu, yayıncılar tarafından hayranlarıyla etkileşim kurmak için sıklıkla kullanılan Twitch'teki isimsiz işlevselliğe çok benzeyen bir özelliktir.

"Küçük içerik segmentlerini yakalamanın ve videolardan veya yayınlardan anları paylaşmanın kolay bir yolunu arayan içerik oluşturuculardan ve görüntüleyenlerden çok sayıda yorum duyuyoruz. Bir şirket sözcüsü, geri bildirim toplamaya başladığımızdan, bugün küçük bir içerik oluşturucu grubuyla başlayarak YouTube'da bir içerik kırpma özelliğini test etmeye başlamak için sabırsızlanıyoruz "dedi.

Şimdilik, kliplerin oluşturulması yalnızca web arayüzü veya Android cihazlar için resmi uygulama aracılığıyla mümkün - iOS bu ilk test döneminin dışında bırakıldı. Uzatmalar beş ila 60 saniye sürebilir ve her zaman orijinal videoya bağlanır (aynı başlığa, açıklamaya ve harici URL'leri olan tüm kartlara sahip), böylece araç yetkisiz kopyalar için kullanılamaz.

Görev meraklılarının yeniliği deneyimleyebilmesi için YouTube , özelliği etkinleştirilmiş bir test videosu sağladı . Sadece makas simgesine tıklayın, istediğiniz bölümü seçin, 140 karaktere kadar kısa bir açıklama yazın ve "Klibi Paylaş" düğmesine tıklayın. Platform, birkaç sosyal ağa ek olarak, içeriği web sitenize dahil etmek için HTML kodu oluşturma imkanı da sunuyor.

Kaynak : YouTube Support

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar