Zoom, Teknolojisini Kullanan Uygulamalara Yatırım Amaçlı 100 Milyon Dolar Fon Ayırdı

Zoom , video konferans platformu tarafından kullanılan teknolojiye dayalı uygulamalar oluşturan girişimlere yatırım yapacak olan 100 milyon dolarlık bir fonun - Zoom Apps Fonu - oluşturulduğunu duyurdu.

Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, Zoom'un CFO'su Kelly Steckelberg, fonun sözde " Zoom Uygulamaları " geliştiren girişimlere 250.000 ila 2.5 milyon dolar arasında yatırım yapacağını söyledi . Bu girişimler şirketin video konferans yazılımına bağlanıp ona yeni özellikler ekleyebilir.

Ayrıca: Zoom İndir

Bugün, Salesforce gibi daha köklü şirketler, örneğin satış toplantıları sırasında tartışmalar için kurumsal sistemlerden gelen bilgileri görüntüleyebilen Zoom tabanlı uygulamalara zaten sahip. Video konferans platformu CFO'su, şirketinin geliştiricileri fikirlerin taslağını çıkarmak için dijital beyaz tahtalar gibi işlevler oluşturmaya teşvik etmek istediğini söyledi.

Fonun, Zoom'un bulut tabanlı video sistemlerini keşfetmek isteyen teletıp uygulamaları sağlayıcıları veya konferans odası donanımı üreticileri gibi girişimlere de açık olacağını söyledi.

Steckelberg ayrıca fonun bağımsız bir risk sermayesi kuruluşu olarak değil, Zoom'un bilançosundan yönetileceğini söyledi. Ayrıca yatırım yaptığı firmaların yönetim kurullarında görev almak istememektedir. Reuters'a verdiği demeçte, "Başlangıç ​​aşamalarında girişimlere yatırım yapmamıza ve pazarda ilk çekişi sağlamamıza gerçekten yardımcı olacak" dedi. "Bu girişim, stratejik bir yatırımcı olma yolunda [Zoom'un rolüyle] uyumludur".

Zoom, çoğu şirket ve okuldaki zorunlu ev ofis ve çevrimiçi sınıflar sayesinde son kullanıcılar arasında katlanarak bir büyüme yaşadı. Şirket, 2020'nin dördüncü çeyreğinde gelirinde yıllık% 369 artış kaydetti. Microsoft Teams, Webx (Cisco) ve Google Meet gibi rakip platformlar da B2B ve B2C kullanıcılarının sayısında artış gördü.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar