AVG Antivirus Free Logosu
Ücretsiz
5.0
1
0
0
0
0
1 kullanıcı

AVG Antivirus Free

Ücretsiz
 • Yayımcı: AVG Technologies
 • Boyut: 85.10 MB
 • Ekleyen: Özge KARACA
 • Arayüz: Türkçe
 • Güncelleme: 20 Kasım 2020
 • Toplam İndirme: 71

AVG Anti-Virus Free, dünyanın en popüler ve saygın antivirüs programlarından biri olduğu için tanıtıma ihtiyaç duymaz.

Bu program, bilgisayarınızı virüsler, casus yazılımlar, solucanlar ve truva atları dahil olmak üzere çok çeşitli sanal zararlıların eylemlerinden korumanız için bir araç görevi görür.

Şu anda, bilgisayar önündeki rutinimiz neredeyse her zaman çevrimiçidir ve bizi kötü amaçlı yazılım saldırılarına çok açık hale getirir. Bu nedenle, bu uygulamanın ana fikri, makinenizin kirlenmesini önlemek ve bu önlemeyi gerçek zamanlı korumalarla gerçekleştirmektir.

Bununla birlikte, AVG Anti-Virus Free, sabit sürücüye zaten yüklenmiş olan virüsleri de ele alarak kötü amaçlı içeriği ortadan kaldırır. Program Türkçe'dir ve kullanımı tamamen ücretsizdir, yani denememek için hiçbir bahaneniz yoktur.

Kurulum sırasında

Program yükleme işleminin başlarında, "Ekspres Yükleme" veya "Özel Yükleme" isteyip istemediğiniz sorulur. Bu ikinci seçeneği seçerek, kurulacak temel koruma bileşenlerini seçmek mümkündür. Bunlar: "Bilgisayar koruması" ve "İnternet ve e-posta koruması" dır.

lk unsur, makinenin gerçek zamanlı güvenliğini sağlayarak, bilinen tehditleri anında engeller. Diğeri, kötü amaçlı bağlantılar, indirmeler ve e-posta ekleri yoluyla potansiyel paylaşılan kötü amaçlı yazılımların eyleminden kaçınır.

AVG Anti-Virus Free yüklendikten sonra, virüs avlama aracına ek olarak diğer şirket ürünlerini bir araya getiren bir ekran görüntüler. Bunların arasında  PC TuneUp (PC performansını iyileştirmek için bir özellik), Secure VPN (anonim taramaya izin veren işlevsellik) ve  Web TuneUp (internette daha güvenli bir şekilde gezinmek için) bulunmaktadır.

AVG Anti-Virus Free'i başlatır başlatmaz, otomatik olarak bir veritabanı güncellemesi başlatır. Prosedür birkaç dakika sürebilir, ancak bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak için tamamlanması önemlidir.

Uygulamaya girdikten sonra, hem antivirüs hem de şirketin entegre güvenlik aracında bulunan modülleri gösteren ana ekran açılır. Bu nedenle, hacker saldırılarına karşı koruma mekanizması gibi bazılarının devre dışı bırakıldığını fark ediyorsunuz.

Mevcut ve işlevsel işlevler arasında, e-posta korumasının yapılandırılmasına (hem gelen hem de giden iletileri kontrol etme), kimlik hırsızlığını ve gizlilik ihlalini önleyen mekanizma ve savunmasız web sitelerini kontrol eden işlevi sağlayan menüler bulacaksınız.

Kötü Amaçlı Yazılım Avı

Virüs analizi, "Bilgisayarınızı tarayın" düğmesine tıklanarak ana ekrandan yapılabilir. Bu yapıldıktan sonra, tam izleme hemen başlar ve operasyonun ilerleyişini gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz. Bununla birlikte, gerçekleştirilecek doğrulama türünü seçmek istiyorsanız, belirtilen alternatifin yanında dişli simgesi bulunan düğmeyi tıklayın.

AVG Anti-Virus Free, sistem için üç tür tarama sunar. Daha önce bahsedilen moda ek olarak, derinlemesine bir makine analizi seçeneği de seçebilirsiniz. Bu prosedür genellikle biraz daha uzun sürer, ancak sabit sürücünüzün güvenliğini sağlamak için zaman zaman yapmaya değer.

Diğer bir alternatif, bilgisayara bağlı taşınabilir cihazların analizidir. Yalnızca belirli dizinleri taramak ve bir taramanın her zaman işletim sistemi önyüklemeden önce yapılması gerektiğini belirlemek de mümkündür.

Bu prosedürlerden herhangi birinin sonunda, program sonuçları içeren bir rapor görüntüler. Herhangi bir olay varsa, bunları seçebilir ve programdan sorunu çözmek için tehdidi karantinada tutmak gibi gerekli eylemi gerçekleştirmesini isteyebilirsiniz.

Kalıcı Karantina

Kötü amaçlı yazılımdan koruma işlevine ek olarak, AVG Anti-Virus Free "File Shredder" adlı bir özellik sunar. Bu araç, dosyaları veya tüm klasörleri depolama diskinden kalıcı olarak silmek için kullanılır.

Bu tür bir işlevsellik, fotoğraflar, videolar ve belgeler gibi hassas bilgilerin yanlış ellere geçmesini önlemek için ilginçtir. Bu içerikler silindikten sonra kurtarılamayacaklarını belirtmekte fayda var. Bu nedenle, PC'den silmek istediklerinizi seçerken dikkatli olun.

Son Gelişme

En son güncellemesinde, AVG Anti-Virus Free her zamanki gibi bir dizi iyileştirme getirdi. Yenilikler arasında, mevcut tüm koruma katmanlarının kolay bir şekilde izlenmesine olanak tanıyan arayüzünün yeniden formüle edilmesi vardır.

Kötü amaçlı yazılım tarama işlevi daha da hızlıdır ve ayrıca istenmeyen araç çubuklarının, savunmasız tarayıcı uzantılarının ve bilgisayar performans sorunlarının varlığını da araştırabilir. Hepsi tek bir tıklama ile.

Buna ek olarak, antivirüs artık potansiyel olarak kötü amaçlı indirmelerin bilgisayara aktarılmaya başlanmadan önce engellenmesine izin veriyor - bu özellik, yazılımın yalnızca ücretli sürümlerinde mevcut olmasının yanı sıra veritabanlarına güncellemeler gönderiyor. gerçek zaman.

 

Avantajlar
 • + Önceki sürümlere göre birçok iyileştirme
 • + Çabuk kontrol
 • + Bilgisayarı optimize etme işlevi
 • + Türkçe
Dezavantajlar
 • - Sistem optimizasyon aracı kaldırıldı
Yorum Yaz
avatar

Yorumunuz yönetici onayından sonra görünür. Uyarı! Lütfen link veya html etiketi girmeyiniz aksi taktirde sistem tarafından yasaklanırsınız.

Tüm Yorumlar
Yeni Eklenenler Uygulamalar