Clubhouse Logosu
Ücretsiz
5.0
1
0
0
0
0
1 kullanıcı

Clubhouse

Ücretsiz
  • Yayımcı: Google
  • Boyut: 61.60 MB
  • Ekleyen: Özge KARACA
  • Arayüz: Türkçe
  • Güncelleme: 1 Şubat 2021
  • Toplam İndirme: 27

Clubhouse herkesin bahsettiği yeni sosyal ortamdır.

Ve nerede herkes konuşuyor.

Evet, çünkü burada fotoğraflar ve videolar yerine sadece sesi koyuyoruz.

Şu an için platforma yalnızca davetle erişilebilir , ancak yalnızca bir kayıtlı arkadaşınız varsa bile büyük sorunlar yaşamadan ona katılabilirsiniz.

Ondan size bir davetiye göndermesini veya uygulamayı indirmesini isteyin, kaydolun ve sizi içeriden "kabul etmesini" bekleyin.

Çok kısa bir süre içinde dünyanın her yerinden ünlüler tarafından en popüler ve sevilen platform haline gelen  Clubhouse şu anda Android'de değil sadece iPhone ve iOS sisteminde (dolayısıyla iPad) mevcuttur.

Peki bu uygulama tam olarak nedir? Nasıl kayıt olabilirim? Ve içinde ne var? 

Clubhouse hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Clubhouse Nedir?

Kısaca: Clubhouse, yalnızca sesli bir sosyal medya uygulamasıdır . Instagram veya TikTok'ta olduğu gibi fotoğraf veya video yok, yalnızca ve yalnızca ses. Aslında, kesin olmak gerekirse , sadece ve yalnızca söylentiler .

Pratikte, içinde iki veya daha fazla kişinin bir konu hakkında konuştuğu "odalar" vardır .

Oda açıksa , içeri girip dinleyebilir, elinizi kaldırabilir (sanal olarak) ve kabul edilirseniz fikrinizle katılabilirsiniz.

Aksi takdirde birisiyle kendi odanızı açabilir ve konuşmak istediğiniz konuya karar verebilirsiniz.

Resmi web sitesinde, uygulama " dünyanın her yerinden insanların konuşmasına, hikayeler anlatmasına, fikir geliştirmesine, arkadaşlıkları derinleştirmesine ve dünyanın dört bir yanından yeni ilginç insanlarla tanışmasına olanak tanıyan yeni bir ses tabanlı sosyal medya türü " olarak tanımlanıyor .

Temel olarak, farklı konuları kapsayan farklı odalara girip çıkabilirsiniz . Bazıları bunu canlı bir interaktif podcast ile karşılaştırdı. Sadece dinleyebilir veya düşüncelerinizi paylaşmayı seçebilirsiniz. 

Kamera yoktur ve kullanıcılar yüzlerinde görülemez. Bu, göz teması, ne giydiğiniz veya nerede olduğunuz konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Kendi dilinizi konuştuğunuz odaları seçebilir veya içeri girip dünyanın geri kalanında söylenenleri duyabilirsiniz.

Clubhouse'a nasıl kaydolurum? 

İşte güzellik geliyor: teknik olarak çok basit, ancak iki iz var.

Öncelikle , şu anda yalnızca App Store'da iOS için mevcut olan uygulamayı indirmeniz gerekir

Ardından, birkaç veriyi girdiğiniz ve sonunda halihazırda aktif bir profile sahip olan (ve talebimizin bir bildirimini alacak olan) bir arkadaşınız tarafından kabul edilmeyi beklediğiniz (çok hızlı) bir prosedürü takip edersiniz .

Alternatif olarak, platforma katılmaya davet edilebilirsiniz  : davetiyeler, bir Clubhouse kullanıcısından mesajlar şeklinde gelir.

Kullanıcıların sınırlı sayıda paylaşma daveti aldığını ve böylece uygulama ayrıcalığıyla ilgili yutturmacayı körüklediğini unutmayın sadece davetle katılabilirsiniz.

 

Yorum Yaz
avatar

Yorumunuz yönetici onayından sonra görünür. Uyarı! Lütfen link veya html etiketi girmeyiniz aksi taktirde sistem tarafından yasaklanırsınız.

Tüm Yorumlar
Yeni Eklenenler Uygulamalar