DAEMON Tools Lite Logosu
Ücretsiz
5.0
1
0
0
0
0
1 kullanıcı

DAEMON Tools Lite

Ücretsiz
  • Yayımcı: Disc Soft Ltd.
  • Boyut: 0.00 B
  • Ekleyen: Özge KARACA
  • Arayüz: Türkçe
  • Güncelleme: 19 Kasım 2020
  • Toplam İndirme: 4
Uygulama İçi Görüntüler

Bugün piyasaya sürülen dizüstü bilgisayarların çoğunun artık CD veya DVD sürücüleri yoktur. Birkaç yıl öncesine kadar zorunlu olan araç, günümüzde artan kapasitelere sahip pendrivler, hafıza kartları ve harici sabit diskler sayesinde ikincil hale geldi.

Ancak, harici medyadan bir dosyayı ne zaman oynatmanız gerekeceğini asla bilemezsiniz. DAEMON Tools, CD ve DVD sürücülerini taklit eden bir programdır, böylece görüntü dosyalarını bilgisayarınıza kurmak zorunda kalmadan çalıştırabilirsiniz.

Uygulama sanal CD ve DVD sürücüleri oluşturur ve sanki bilgisayarınızda gerçekten başka sürücüler varmış gibi sisteminizi "aldatır". Bu şekilde, örneğin bilgisayarınızda bu tür bir okuyucunuz olmasa bile HD / DVD görüntü dosyalarını taklit edersiniz.

DAEMON Tools Lite'ı açar açmaz, ne yapılması gerektiğini gösteren küçük bir eğitim gösterilir. Bu uygulamanın yeni sürümleri, sürücü ve görüntü oluşturma sürecini biraz değiştirdi ve şimdi kullanmaya başlamadan önce bilgisayarda görüntü belgelerini aramak gerekiyor.

Bu şekilde, bilgisayarınızdaki CD, DVD ve diğer disk görüntülerinin normal formatlarına karşılık gelen her şeyin otomatik bir "kitaplığını" oluşturur. Bu aramayı yapmak için, ana ekranda aranacak tüm uzantıları seçin ve ardından "Kontrol Et" e tıklayın. Bundan sonra, bu öğelere erişmek için sol taraftaki "Görseller" e tıklayın.

Uyumluluk

DAEMON Tools, kolay kullanımının yanı sıra çok yönlü bir programdır. Toplamda, aralarında en yaygın olanları olan B5T, B6T, BWT, CCD, CDI, CUE, ISO, MDS, NGR, PDI, MDX, ZIP gibi 19 farklı görüntü dosyası formatını tanımlayabilmektedir. 

Bazı kullanıcıları memnun edebilecek başka bir olasılık, Windows kenar çubuğuna otomatik olarak bir pencere öğesinin eklenmesidir. Ondan programın tüm işlevlerine erişmek mümkündür. Bu kurulum sürecini atlama seçeneği yoktur. Ancak, bir kez başladıktan sonra kolayca kaldırabilirsiniz.

Lite aracılığıyla mobil cihazları yedeklemek ve görüntüleri ve videoları cihazınızdan uzaktan görüntülemek de mümkündür. 

Kuruluma dikkat!

DAEMON Tools'un ücretsiz sürümü,  kurulum sırasında uygulamanın sponsorlarından bir veya daha fazla teklif getirir. Bu tür bir teklif, tarayıcı ayarlarını değiştirmenin yanı sıra bilgisayarınızı işe yaramaz programlarla ve araç çubuklarıyla doldurabilir, bu nedenle ideal olanı, bunların bilgisayarınıza eklenmesine izin vermemektir.

Bunu yapmak için, DAEMON Tools Lite'ı kurarken bir göz  atın: bu işlemdeki ekranlardan birinde, harici bir uygulama sunar ve yukarıdaki resimde gösterildiği gibi ek öğeler yükleme seçeneğinin seçimini kaldırmak için "Gelişmiş" seçeneğini tıklamanız gerekir. 

Avantajlar
  • + Kullanımı kolay
  • + Türkçe desteği var
  • + 19 görüntü formatıyla uyumlu
Dezavantajlar
  • - Kurulum sırasında ekstra programlar kurmayı teklif eder
Yorum Yaz
avatar

Yorumunuz yönetici onayından sonra görünür. Uyarı! Lütfen link veya html etiketi girmeyiniz aksi taktirde sistem tarafından yasaklanırsınız.

Tüm Yorumlar
Yeni Eklenenler Uygulamalar