iTunes Logosu
Ücretsiz
5.0
1
0
0
0
0
1 kullanıcı

iTunes

Ücretsiz
 • Yayımcı: Google
 • Boyut: 192.00 KB
 • Ekleyen: Özge KARACA
 • Arayüz: Türkçe
 • Güncelleme: 14 Kasım 2020
 • Toplam İndirme: 435

iTunes Nedir?

iTunes, apple tarafından geliştirilen müzik, video, film ve radyo oynatıcı aynı zamanda müzik mağazasıdır güncel çıkmış single veya albümleri buradan satın alıp dinleyebilirsiniz.

iTunes, Apple tarafından geliştirilmiş çok popüler bir multimedya yazılımıdır. Birçoğumuz bunu basit bir müzik çalar olarak bilir ancak iTunes Store ile entegrasyonu sayesinde online müzik satın alıp dinleme imkanı sunar, PC'nizden iOS cihazlarını yönetebileceğiniz, iPhone, iPad ve bilgisayar arasında veri senkronize edebileceğiniz, yedeklemeler oluşturabileceğiniz, ihtiyaç halinde iOS cihazlarını geri yükleyebileceğiniz ve çok daha fazlasını yapabileceğiniz bir yazılımdır. Ayrıca, Apple Music'in piyasaya sürülmesinden sonra iTunes, Apple'ın müzik akış hizmetine bilgisayarınızdan erişebileceğiniz resmi istemci haline geldi.

Kısacası, bir Apple kullanıcısıysanız ve cihazlarınızı daha iyi yönetmek istiyorsanız, beğenseniz de beğenmeseniz de, kesinlikle iTunes olmadan yapamazsınız. İşte bu yüzden iTunes'u bilgisayarınıza nasıl indireceğimi açıklamaya gereği duyduk. Tamamlanması son derece basit bir işlem, bu yüzden daha fazla kaybetmeden devam edelim aşağıda atmanız gereken tüm adımları sırasyıla uygulayın.

iTunes Nasıl İndirilir?

iTunes, hem Windows hem de macOS için kullanılabilir. Windows'ta ücretsiz olarak indirilebilir. Ancak, Apple'ın bilgisayarları için geliştirdiği işletim sistemi olan macOS'ta "standart olarak" önceden yüklenmiştir.

Yukarda bulunan indirme linkine tıklayarak iTunes'i Windows cihazınıza indirin. İndirme işlemi tamamlandığında, üzerine çift tıklayın, indirdiğiniz dosyayı (iTunes64Setup.exe) açın ve açılan pencerede , işlemi tamamlamak için önce İleri'ye ve ardından Yükle, Evet, Evet ve Bitir'e tıklayın.

Kurulum tamamlandığına göre artık müzik kitaplığınızı ve iOS aygıtlarınızı yönetmek için iTunes'u kullanmaya hazırsınız. Programın pek sezgisel olmadığı için kullanımı biraz zordur, ancak bu yazıyı okumaya devam ederek hiç bir zorluk çekmeden kullanabileceksiniz.

İTunes Nasıl Kullanılır?

Kurulum sonrasında masaüstünüze iTunes programının simgesi gelir eğer sizde gözükmüyorsa Windows kullanıyorsanız , sadece Başlat düğmesine basın, arama alanına itunes yazın ve ilk arama sonucunu tıklayın. OS X kullanıyorsanız , Başlatıcıya erişin ve ardından iTunes simgesine tıklayın.

Programı başlattığınıza göre, sonunda iTunes'u nasıl kullanacağınızı anlamaya başlayabilirsiniz. Dikkat etmenizi önerdiğim ilk şey, bu oynatıcıyı müzik ve diğer multimedya dosyalarını satın alma becerisi açısından ünlü yapan yönüdür. Bunu yapmak için iTunes Store'a kaydolmanız gerekir.

Ardından , iTunes penceresinin ortasında bulunan iTunes Store'da müzik satın al öğesine tıklayın ve açılan sayfada sağ üstte bulunan Oturum Aç düğmesine tıklayın. Eğer iCloud hesabınız varsa girebilirsiniz yoksa açılan pencerede , iTunes Store'da ücretsiz hesabınızı oluşturmaya başlamak için önce Apple Kimliği Oluştur butonuna ve ardından Devam'a tıklayın.

Ardından, bu hüküm ve koşulları okuyup kabul ettiğim öğenin yanına onay işareti koyarak hizmetin kullanım koşullarını kabul edin ve iTunes Store kayıt formuna erişmek için Devam'ı tıklayın. Şimdi formu ayrıntılarınızla doldurun ve şarkı, albüm, video vb. Satın almak için kullanmak istediğiniz kredi kartı (veya ön ödemeli) ayrıntılarını girmek için bir kez daha Devam'ı tıklayın. iTunes'da. Devam et'i ve ardından iTunes Store kayıt sihirbazını tamamlamak için Bitir'i tıklayarak devam edin.

Kayıt sırasında belirtilen e-posta adresine karşılık gelen posta kutunuza giriş yaparak devam edin ve Apple'dan alınan mesajda bulunan onay bağlantısına tıklayın. Ardından, hesabınızı kalıcı olarak doğrulamak için açılan siteye giriş yapın ve iTunes Store'u doğrudan iTunes'da açın.

 

Sistem Gereksinimi

Donanım:

 • SSE2 desteğine ve 512 MB RAM’e sahip 1 GHz Intel veya AMD işlemcili PC
 • iTunes Store’da standart çözünürlüklü bir video oynatmak için Intel Pentium D veya daha hızlı bir işlemci, 512 MB RAM ve DirectX 9.0 uyumlu bir ekran kartı gerekir.
 • 720p HD video, iTunes LP veya iTunes Extras oynatmak için 2.0 GHz Intel Core 2 Duo ya da daha hızlı bir işlemci, 1 GB RAM ve Intel GMA X3000, ATI Radeon X1300 ya da NVIDIA GeForce 6150 veya daha iyi bir sürümü gerekir.
 • 1080p HD video oynatmak için 2.4 GHz Intel Core 2 Duo veya daha hızlı bir işlemci, 2 GB RAM ve Intel GMA X4500HD; ATI Radeon HD 2400; NVIDIA GeForce 8300 GS veya daha iyisi gerekir.
 • iTunes LP veya iTunes Extras oynatmak için 1024 x 768 veya üzeri; 1280 x 800 veya üzeri ekran çözünürlüğü gerekir.
 • 16 bit ses kartı ve hoparlör
 • Apple Music, iTunes Store ve iTunes Extras kullanmak için internet bağlantısı
 • Ses CD’leri, MP3 CD’leri ya da yedekleme CD veya DVD’leri oluşturmak için iTunes ile uyumlu CD ya da DVD kayıt cihazı. Apple Music kataloğundaki şarkılar CD’ye yazdırılamaz.

Yazılım:

 • Windows 7 veya daha yeni sürümü
 • Windows’un 64 bit sürümleri için iTunes 64 bit yükleyicisi gerekir.
 • 400 MB kullanılabilir disk alanı
 • Bazı üçüncü taraf görselleştiriciler iTunes’un bu sürümüyle uyumlu olmayabilir. iTunes 12.1 veya daha yeni sürümüyle uyumlu güncel bir görselleştirici için, lütfen geliştirici ile iletişim kurun.
 • Apple Music, iTunes Store ve iTunes Match her ülkede kullanılamayabilir.
 • Apple Music deneme üyeliği için kaydolmak gerekir ve deneme üyeliği yalnızca yeni aboneler için geçerlidir. Deneme süresinin sonunda üyeliğiniz otomatik olarak yenilenir.
Yorum Yaz
avatar

Yorumunuz yönetici onayından sonra görünür. Uyarı! Lütfen link veya html etiketi girmeyiniz aksi taktirde sistem tarafından yasaklanırsınız.

Tüm Yorumlar
Yeni Eklenenler Uygulamalar