LibreCAD Logosu
Ücretsiz
5.0
2
0
0
0
0
2 kullanıcı

LibreCAD

Ücretsiz
  • Yayımcı: LibreCAD Cmnty.
  • Boyut: 28.00 MB
  • Ekleyen: Özge KARACA
  • Arayüz: Türkçe
  • Güncelleme: 18 Aralık 2020
  • Toplam İndirme: 126

LibreCAD Nedir?

LibreCAD, GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz bir 2D CAD yazılımıdır. Başlangıçta CADuntu olarak adlandırılmıştı, bugün LibreCAD olarak yeniden adlandırıldı ve sadece Linux için değil, Mac ve Windows için de mevcut. 2D çizimlerin oluşturulmasına ve yazdırılmasına izin veren çoklu bir platformdur. Geçmişi QCad'e dayanır ve Windows ve Mac için yukardaki seçeneklerden indirebilirsiniz .LibreCAD, tüm 2D mimari mühendislik çizimleri için, mekanik parça çizimi, inşaat, simülasyon, tasarım için kullanılabilir. yaratıcı tasarım ve diyagram oluşturma için iç mekan. Bu nedenle program hem sektördeki profesyonellere hem de yeni başlayanlara yöneliktir. Hem iş hem de çalışma ve tutku için kullanılabilir. Önemlisi, ticari kullanım dahil herkese ücretsiztir.

LibreCAD Nasıl çalışır?

Librecad'de temelde AutoCAD'de yapabileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz. LibreCAD, öğelerin seçilmesiyle ilgili seviyelerin ve karmaşık süreçlerin kontrolüne izin veren oldukça gelişmiş bir programdır . LibreCAD, dosyaları DXF formatında içe aktarmanıza ve gelişmiş çizimler oluşturmanıza izin verir. Program sayesinde layerlarla(katman) çalışmak mümkündür.

Programın solda temel araçlar menüsü, üstte katman seçenekleri ve küçük kılavuz noktaları olan siyah bir çizim alanı vardır. Menü çubuğu, 2B CAD çiziminin tüm tipik işlevlerini içerir. Farklı görünümler arasında geçiş yapma seçenekleri vardır, seçim ve düzenleme araçları vardır, çizim seçenekleri, boyutlandırma ve bilgi araçları, katmanlama ve kilitleme seçenekleri vardır.

Layerlar ( katmanları ) desteği detaylı modellerin oluşturulmasına izin vermek üzere ayrı bilgilerin ve büyük setleri korumak çok önemlidir. Seçim araçları, karmaşık seçime izin verecek kadar gelişmiştir. Çizimin altında, CAD çiziminin gerektirdiği parametreleri ve bilgileri girmenize izin veren bir komut satırı vardır . Dosyalar DXF formatında (Autocad tarafından desteklenen format) kaydedilir ve JPG veya PNG gibi bir dizi resim formatına aktarılabilir . Bu nedenle, LibreCad ile çalışırken, alıcıların LibreCad'in kurulu olması gerekmeden çizimleri görüntü dosyaları olarak müşteriye veya iş arkadaşlarına göndermek mümkündür.

LibreCAD Kullanımı

Bu hizmet ile diğerlerinin yanı sıra ev planları, şehir evleri, ofisler için yerleşim planları oluşturabilirsiniz. Program arayüzü iki sektöre ayrılmıştır: senaryoya eklenecek nesneler solda ve projenizi oluşturmak için sağda boşluk. Projeler başlangıçta beyaz renkte açılır ve yenisini oluşturmak için sadece nesneleri seçin ve istenen elemanı tıklayıp montaj çalışma sayfasına sürükleyin.

Ardından, seçilen öğelerle kompozisyonları yapmak için açılara sahipsiniz. Seçilen nesneye (çizgiler, daireler vb.) Bağlı olarak, öğenin kendi sınırlarına saygı duyarak belirli bir izleme özgürlüğüne sahiptir.

LibreCAD Hakkıda Görüşlerimiz

LibreCAD, çok çeşitli yapı türleri için tesis tasarımları ve düzenleri tasarlamak için harika bir araçtır. Sorunsuz çalışır ve yine de çok basit ve pratik olma avantajına sahiptir.  Çok görsel bir araç olduğu ve çok sezgisel seçenekleriyle kullanımı basitleştiriyor.

Avantajlar
  • + Basit arayüz
  • + Ticari dahil ücretsiz
Yorum Yaz
avatar

Yorumunuz yönetici onayından sonra görünür. Uyarı! Lütfen link veya html etiketi girmeyiniz aksi taktirde sistem tarafından yasaklanırsınız.

Tüm Yorumlar
Yeni Eklenenler Uygulamalar