LightShot Logosu
Ücretsiz
3.3
1
1
0
0
1
3 kullanıcı

LightShot

Ücretsiz
  • Yayımcı: Skillbrains
  • Boyut: 2.66 MB
  • Ekleyen: Özge KARACA
  • Arayüz: Türkçe
  • Güncelleme: 5 Aralık 2020
  • Toplam İndirme: 371

Lightshot, Skillbrains tarafından geliştirilen bilgisayar ekranınızın tamamını veya bir kısmını görüntü formatında yakalayabileceğiniz bir uygulamadır.

Ancak bu program daha da ileri gidiyor ve bu amaçla diğer pek çok yazılıma göre farklılıklar sunuyor: alınan ekran görüntülerini düzenlemek ve bunları çevrimiçi hizmetler aracılığıyla paylaşmak için size özel bağlantı üretiyor.

Görüntüleri Çekmekten Çok Daha Fazlası

Lightshot'ı kurduktan sonra, bir ekran görüntüsü almak için yapmanız gereken tek şey Print Screen tuşuna basmak veya işletim sistemi saatinin yanındaki Bildirim Alanında program tarafından eklenen simgeye tıklamaktır.

Bu iki eylemden biri gerçekleştirildiğinde, fare imleci, kaydetmek istediğiniz ekran alanını işaretlemeniz gereken bir seçim özelliği haline gelir. "Fotoğrafı çekilecek" bölgeyi belirlemeyi bitirdiğinizde, seçimin sağ ve alt kenarlarında bir araç çubuğu belirir.

Bu menüde metin kutuları, floresan işaretleyiciler, serbest çizgiler, oklar veya geometrik şekiller eklemek için seçenekler bulacaksınız. Yine bu çubukta, görüntüyü paylaşmak, internette benzerlerini aramak veya basitçe kaydetmek mümkündür (desteklenen uzantı PNG ve JPEG'dir).

Lightshot Hakkındaki Görüşümüz

Nispeten basit olmasına rağmen, Lightshot, bilgisayar ekranının tümünün veya belirli bölgelerinin görüntülerini yakalamak isteyen veya buna ihtiyaç duyan herkes için çok verimli ve pratik bir araç olduğunu kanıtlamıştır.

Arayüzü çok dostane, araç çubuğunu kolay erişilebilir yerlerde kullanılabilir hale getiriyor ve çok sezgisel simgeler kullanıyor. Bununla birlikte, etkileşimleri karmaşık olmayan ve hoş bir şekilde gerçekleşir. Bu tür bir yazılıma daha önce hiç dokunmamış olsanız bile, Lightshot'a alışmakta zorluk çekmezsiniz.

İşlevselliğinin bir diğer olumlu noktası, alan seçimi özelliğinin tek bir fare tıklamasıyla veya "Print Screem" ekran yakalama tuşuna basarak etkinleştirilmesidir.

 

Avantajlar
  • + Kullanıcı dostu arayüz
  • + Kullanımı kolay
Yorum Yaz
avatar

Yorumunuz yönetici onayından sonra görünür. Uyarı! Lütfen link veya html etiketi girmeyiniz aksi taktirde sistem tarafından yasaklanırsınız.

Tüm Yorumlar
Yeni Eklenenler Uygulamalar