DEMO 
 Minecraft Logosu
Demo
3.5
10
0
0
0
6
16 kullanıcı

DEMO Minecraft

Ücretsiz
  • Yayımcı: Microsoft
  • Boyut: 2.49 MB
  • Ekleyen: Özge KARACA
  • Arayüz: Türkçe
  • Güncelleme: 1 Aralık 2020
  • Toplam İndirme: 767

Minecraft Nedir?

Minecraft, bloklardan oluşan bir dünyayı keşfedeceğiniz ve onu dilediğiniz gibi değiştirebileceğiniz bir simülatör oyunudur. Kategorideki bazı oyunların aksine, bu oyunla ilgili en ilginç şey, zorunlu görevler veya hedefler olmaksızın karakterinizin kaderine rehberlik etmekte tamamen özgür olmanızdır. Ayrıca oyun dünyaları tamamen rastgele oluşturulduğundan, her oyunla tamamen farklı bir senaryoda, yeni stratejiler oluşturmak zorunda kalabilirsiniz. Oyunun iki modu vardır, yaratıcı olan tüm blokların mevcut olduğu ve serbest kalan canavarların olmadığı moddur. Hayatta kalma kartı, oyuncuyu senaryoyu keşfetmeye ve varlığını garanti altına almak için gerekli kaynakları bulmaya davet eder.

Bloklarla Dolu Bir Dünya

Standart olarak, oyundaki klasik karakter olan “Steve” olarak oynayabilir veya ücretsiz ve ücretli seçeneklerle mevcut görünümlerden birini seçebilirsiniz. Oyun sırasında, aletler ve madencilik yapmak, yiyecek bulmak, mahsul yetiştirmek, hayvanları büyütmek ve çeşitli yapılar yapmak için eşyalar edinmelisiniz.

Oyunun sınırı hayal gücünüz ve keşfedilecek dağlar, mağaralar ve hatta adalar gibi bir dizi farklı ortam var. Oyunda evcil hayvanları yakalamak için bir sistem var ve artık onları teknenizde bir balık avına bile götürmek mümkün, çünkü bu eşya son genişlemeden bu yana iki yere sahip. Gece olduğunda (veya karanlık bir ortama girdiğinizde), sevimli zombi bebekler olsalar bile, canavarlara her zaman dikkat etmeyi unutmayın.

Minecraft, bloklardan oluşan bir dünyada istediğinizi keşfetmekte, inşa etmekte ve yapmakta tamamen özgür olduğunuz ücretsiz bir simülatör tarzı oyundur. Başlıkla ilgili en ilginç şey, içinde yerine getirilecek bir hedefin olmaması, oyunu dilediğin gibi yönetebilmen.

Oyun evrenlerinin rastgele oluşuyor olması bu fikre katkıda bulunmakta, her zaman yeni bir ortamda, farklılaştırılmış stratejilere açık olmasına izin vermektedir. Ayrıca oyunun eğlenmeniz için iki yolu var: yaratıcı mod ve hayatta kalma modu. Birincisinde, oyundaki tüm bloklar açık olduğu için eğlenebilir ve farklı yapılar yapabilirsiniz.

İçinde canavarlar için de endişelenmenize gerek yok. İkincisi, amaç hayatta kalmak, kaynakları toplamak, yeni yerler keşfetmek ve yaratıklarla savaşmaktır. Bu nedenle, oyuncunun Minecraft'tan sıkılması zordur, çünkü olasılıklar sonsuzdur.

Çeşitli Karakterler

Uzun süre oyun sadece "resmi" bir dış görünüm stilini korudu, bu ünlü "Steve" idi. Kısa süre önce, hem ücretsiz hem de ücretli sürümler getiren, oyuncunun aralarından seçim yapabileceği yeni modeller tanıttı. Böylece zaman zaman bebeği değiştirebilir, eğlencenizi artırabilirsiniz.

Oyunun bir başka ilginç noktası da oyuncunun etrafına bütün bir yaşayan ekosistemi getirmesi ve senaryo ile çok farklı şekillerde etkileşime girmesine izin vermesidir. Diğer birçok görevin yanı sıra avlamak, bitki dikmek, hayvanları evcilleştirmek, balık tutmak, adaları keşfetmek, mağaraları keşfetmek, yerel bir köyün sakinleriyle etkileşim kurmak mümkündür.

Ortam ve Oyun

Oyun, ekrandaki düğmeler tarafından uygulanan bir kontrol sistemi kullandığından Minecraft'ın oynanışı iyidir. Grafik ve çizimler 8 bitlik modeli izler ve tüm görüntüler, Legolar tarafından birleştirilmiş bir figürü izliyormuşsunuz gibi "bloklara bölünmüştür". Yine de karelerin dokusu iyi işlenmiş ve kompozisyonlara gerçekçi ve hoş bir hava katıyor.

Arka plan müziği, oynatıcıyı oyuna sokmaya yardımcı olur ve diğer sesler, ekranda görülen eylemleri mükemmel şekilde temsil eder. Ancak oyunun muhteşem görünümü nedeniyle, daha mütevazı cihazların sahnenin belirli kısımlarını yüklemede biraz zorlanması, içlerindeki görüntüleri veya detayları göstermesi biraz zaman alabilir.

Dipnot Minecraft oynayabilmek icin http://account.mojang.com/register?agent=minecraft sitesinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Minecraft Nasıl Oynarım?

Minecraftı oynaya bilmeniz için öncelike kullanmış olduğunuz cihaz'a uygun sürümünü yukardaki linklerden indiriniz.  windows pc, macos, linux ve android için en güncel indirme sürümleri mevcuttur.

Avantajlar
  • + Tamamen yaratma özgürlüğü
  • + Kontrol etmesi kolay
Dezavantajlar
  • - Herhangi bir olumsuz nokta bulamadık.
Yorum Yaz
avatar

Yorumunuz yönetici onayından sonra görünür. Uyarı! Lütfen link veya html etiketi girmeyiniz aksi taktirde sistem tarafından yasaklanırsınız.

Tüm Yorumlar
Yeni Eklenenler Uygulamalar