Mozilla Firefox Logosu
Ücretsiz
5.0
1
0
0
0
0
1 kullanıcı

Mozilla Firefox

Ücretsiz
 • Yayımcı: Mozilla Organization
 • Boyut: 53.60 MB
 • Ekleyen: Özge KARACA
 • Arayüz: Türkçe
 • Güncelleme: 7 Aralık 2020
 • Toplam İndirme: 21

Mozilla Firefox Nedir

Firefox, en popüler web tarayıcılarından biridir ve sponsoru olan Mozilla Vakfı'nın ana ürünüdür.

Uygulama, dünyanın en önemli tarayıcılarından biri olmasının yanı sıra genellikle en başarılı açık kaynak projesi olarak da kabul ediliyor.

Giderek rakabeti artan pazarda, Firefox tarayıcısının geliştiricisi, yeni özellikler uygulama, sorunları daha hızlı bir şekilde düzeltme ve sonuç olarak destekçilerinin tarama deneyimini iyileştirme niyetiyle hızlı bir güncelleme politakası izliyor.

Mozilla Firefox Özellikleri Nelerdir?

Mozilla Firefox'un ana özelliklerinden biri, kişiselleştirme konusunda kullanıcıya sunduğu özgürlüktür. Yazılım deneyiminizi ayrıntılı olarak özelleştirerek, tarayıcı menülerinin ve butonların sırasını ve konumunu bile seçebilirsiniz. Çok sayıda tema da mevcuttur ve bunları ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Ek olarak, bu tarayıcı uzantıları destekler ve yalnızca görünümü değil, tarayıcının kullanımını da kişiselleştirmek için bu özelliklerle dolu bir mağazaya sahiptir. Firefox'ta kullanımın izlenmesini veya oturumların ve geçmişin kaydedilmesini istemiyorsanız, programı anonim modda da açabilirsiniz.

Diğer yeni özellikler, kullanıcıların keşiflerini kolaylaştırmak için Firefox tasarımında yapılan değişiklikleri içerir. Bu değişikliklerden ilki, adres çubuğuna bir şey yazdığınızda daha fazla öneri eklenmesidir; tümü daha geniş bir yatay görünümle görünür - bu da yönlerin daha kolay okunmasını sağlar. Ek olarak, bu tahminler, favorilerinizin parçası olan veya zaten açık olan bir sayfaya işaret ettiklerinde simgeleri içerecektir.

"About: addons" komutu kullanılarak erişilebilen bulgular paneli de Mozilla tarafından yeniden tasarlandı ve kullanıcıların tarama deneyimlerini daha da kişiselleştirmelerine olanak tanıdı. Doğrudan görseller ve metinlerin kullanıldığı bu alanın yeni görünümü ile artık öne çıkan uzantıları tek bir tıklama ile kurmak mümkün.

Daha Dazla Güvenlik

Firefox'un  tarayıcı aracılığıyla yapılan indirmelerin korunmasını iyileştiren güvenlik önlemleriyle birlikte gelir. Google'ın Güvenli Tarama hizmetlerinin yardımıyla Mozilla, iki ek tehdit türüne karşı uyarılar ekledi: potansiyel olarak istenmeyen yazılımlar ve olağandışı indirmeler.

Mozilla Firefox Hakkındaki Görüşümüz

Firefox bir süredir minimalist modeli benimsedi ve bunu arayüzde bu kategorideki çoğu yazılım izledi. İyi organize edilmiş menüler, sezgisel simgeler ve Türkçe için tam destek ile, tarayıcıyla etkileşiminiz daha önce hiç dokunmamış olsanız bile karmaşık olmayan ve çok hoş bir anlaşılan dizaynı var.

Avantajlar
 • + Azaltılmış bellek kullanımı
 • + HTML5 için gelişmiş destek ve sosyal ağlarla entegrasyon
 • + İyi gezinme performansı
 • + Windows 10 ile daha iyi eşleşecek şekilde yenilenen arayüz
Dezavantajlar
 • - Herhangi bir olumsuz nokta bulamadık.
Yorum Yaz
avatar

Yorumunuz yönetici onayından sonra görünür. Uyarı! Lütfen link veya html etiketi girmeyiniz aksi taktirde sistem tarafından yasaklanırsınız.

Tüm Yorumlar
Yeni Eklenenler Uygulamalar