Open Broadcaster Software Logosu
Ücretsiz
5.0
1
0
0
0
0
1 kullanıcı

Open Broadcaster Software

Ücretsiz
  • Yayımcı: Community
  • Boyut: 71.40 MB
  • Ekleyen: Özge KARACA
  • Arayüz: Türkçe
  • Güncelleme: 30 Kasım 2020
  • Toplam İndirme: 44

Open Broadcaster Software İndir, OBS internette çeşitli kayıtları yayınlamanıza izin veren açık kaynaklı bir programdır.

Böylece konferansları, oyunları, eğitimleri veya uygun gördüğünüz her tür içeriği yayınlayabilirsiniz.

Program tamamen ücretsizdir ve herkesin ortak çalışan olmasına izin verir ve tamamen açık kaynak  kodludur. Seçeneklerinizi daha da genişletmek için uygulamada bir dizi eklenti mevcuttur.

Yayın Akışı

Şu anda tam anlamıyla internet aracılığıyla tüm dünyaya bağlıyız. Bu, video konferanslar ve akışlar yürütmede uzmanlaşmış uygulamalarda olduğu gibi, birçok hizmetin popülerliğini artırmasına neden olmuştur, çünkü bunlar, örneğin dersleri ve etkinlikleri yayınlamak için harika araçlar olabilir.

Open Broadcaster Software fikri tam olarak, sahne sahne bir kontrol sistemi ile içeriğinizi oluşturmaya hizmet ediyor. Programın arayüzü basittir ve kullanımı mümkün olduğunca basit olacak şekilde düzenlenmiştir.

Bununla birlikte, bu tür bir programı çalıştırmak için belirli bir yakınlığa sahip olmak gerekir. Yine de, açık kaynaklı bir uygulama olduğu için , Program Forumundaki topluluğun yardımına güvenebilirsiniz.

Arayüz ve Ana İşlevler

İçeriğinizi oluşturmaya başlamanın ilk adımı, uygulamanın kendi arayüzünde yapılabilecek istenen materyali, “Global kaynaklar” butonuna tıklayarak ve eklenecek materyalin türünü seçerek eklemektir. Pencere veya monitör yakalama, resimler, slayt gösterileri, metin, video ve oyunlar mevcuttur.

Bir sahne bittiğinde, sadece program ekranından seçerek başka bir sahneyi düzenlemeye başlayabilirsiniz.Uygulama menülerinde, içeriğinizin oluşturulması için bir dizi öğeyi ayarlamanız ve ayrıca, kullanılacak sunucu gibi öğeleri tanımlamanız için alternatifler vardır iletimi daha sonra yapmak için kullanılır.

Open Broadcaster Software Hakkıdnda Düşüncelerimiz

Open Broadcaster Software, videolarını internette yayınlamaktan hoşlananlar veya bu tür bir yayına girmek ve görevi yerine getirmek için bir araç aramak isteyenler için ilginç bir program sunar. Program, sahnelerin kurulumundan yayına kadar prosedürün tüm bölümlerinde size yardımcı olmaktan sorumludur.

Bir dizi özelliğe sahiptir ve materyal eklemek nispeten basittir, eklemek istediğiniz şeyi eklemeniz ve ayarları her şeyin beklendiği gibi olması için ayarlamanız gerekir. Uygulama, ihtiyaçlarınıza göre değiştirilebilen bir dizi tercihe sahiptir.

Nispeten basit olmalarına rağmen, pratik olarak sadece istenen parametreleri oluşturmak gerekli olduğundan, mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için yine de biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. Aynı şekilde, materyali kullanmak ve hesabınızı seçilen akış hizmeti ile kurmak için teknik bilgiye sahip olmanız gerekir. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak için YouTube'da bir çok ücretsiz eğitim seti bulabilirsiniz.

Programın bir başka ilginç yanı ise, topluluk tarafından geliştirilen ve sunulan işlevselliği daha da genişletebilen bir dizi eklentiye sahip olmasıdır. Başlangıçta çok fazla zorlukla karşılaşsanız bile, yardım almak için aracın forumuna gidebilirsiniz.

Bu nedenle, yayına başlamak istiyorsanız bir programa ihtiyacınız varsa, kesinlikle open broadcaster software iyi bir seçenek olabilir. Ancak, hala geliştirme ve test aşamasında (Beta) olduğunu ve her zaman beklendiği gibi davranmayabileceğini unutmayın.

Avantajlar
  • + Kullanıcı dostu arayüz
  • + Geniş bilgi ağı
  • + Türkçe desteği mevcut
Dezavantajlar
  • - Her hangi olumsuz nokta bulamadık
Yorum Yaz
avatar

Yorumunuz yönetici onayından sonra görünür. Uyarı! Lütfen link veya html etiketi girmeyiniz aksi taktirde sistem tarafından yasaklanırsınız.

Tüm Yorumlar
Yeni Eklenenler Uygulamalar