Opera Logosu
Ücretsiz
3.5
2
0
1
0
1
4 kullanıcı

Opera

Ücretsiz
 • Yayımcı: Opera Software
 • Boyut: 53.21 MB
 • Ekleyen: Özge KARACA
 • Arayüz: Türkçe
 • Güncelleme: 6 Aralık 2020
 • Toplam İndirme: 1,295

Opera, Google Chrome ve  Mozilla Firefox'a alternatif güvenilir bir tarayıcı arayanlar için dünyaca ünlü bir web tarayıcısıdır. Bu programın en önemli özelliği, bir tarayıcı kullanırken alışkın olduğumuz şeylerin çoğunu "yeniden tasarlama" biçimidir.

Piyasadaki diğer tarayıcılarla karşılaştırıldığında belirli benzerliklere sahip bir arayüze sahip olmasına rağmen, Opera birçok farklı yaklaşım ve araç üzerinde üstünlük kurmaktadır. Bu nedenle, yalnızca günümüz tarayıcılarının çalışma şeklinden memnun olmayanları memnun etmekle kalmaz, aynı zamanda bir dizi benzersiz işlev sunar.

Yer İmleri

Opera'da bunun çok açık olduğu ilk unsurlardan biri markör sistemidir. Bu, diğer tarayıcılarda "Sık Kullanılanlar" olarak bilinir, ancak öğe çok daha gelişmiş bir şekilde çalışır. Bu iş için özel bir ekran var ve bu öğede solda bir yer imi klasörleri organizasyonu ve sağda öğeleri görüntülemek için bir ekran bulacaksınız.

Yer imlerini arayabilir, etrafınızdaki her şeyi yeniden düzenleyebilir ve hatta yer imi klasörlerini arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir yer imi klasörü açın, paylaşılacak öğeleri seçin ve ardından "Paylaş" a dokunun. Hemen, istediğiniz kişiye göndermeniz için bir bağlantı verilecektir. Onu alan kişiler ona erişebilir ve tarayıcılarına aktarabilir veya sadece ayrıntıları kontrol edebilir.0

Turbo Navigasyon

Mobil ağlarda veri planlarından tasarruf etmek ve normalden daha hızlı gezinmek isteyenler için çözüm,  ana tarayıcı menüsünden erişilebilen Opera Turbo seçeneğini kullanmaktır . Bu işlev etkinleştirildiğinde, bir web sitesine her eriştiğinizde, ilk olarak Opera Software'in sunucularından geçer ve görüntüleri ve diğer grafik öğeleri sıkıştırılır.

Haberleri Takip Etme

Opera Tarayıcının bir diğer önemli özelliği, en son olaylardan haberdar olmak en çeşitli haberleri getiren bir işlevi vardır. Yer imleri kadar kolay erişilebilen bu işlev, en son haberleri otomatik olarak seçer ve her şeyi size getirir.

Reklamsız

Tüm gün eriştiğiniz sayfalardaki reklamlar sayısından muzdarip misiniz? Endişelenme. Opera'nın sunduğu temel avantajlardan biri, bu tür içeriği engelleyerek sayfalara göz atmayı üç kata kadar daha hızlı hale getiren bir araçtır.

Hepsinden iyisi, tarayıcıyı ilk kez açar açmaz seçeneği etkinleştirebilirsiniz; "Reklamları Engelle" düğmesini tıklayın ve programı normal şekilde kullanın. Erişmek istediğiniz herhangi bir içerik bununla engellenirse, Opera ayarları aracılığıyla yazılım istisnalarını yönetmek mümkündür.

Nerede Olursan Ol Opera Hep Yanında

Son olarak, Opera Tarayıcısı, piyasadaki ana tarayıcılar gibi, ister PC'nizde, ister akıllı telefonunuzda veya tabletinizde olsun, en çeşitli platformlarda çalışmaya hazır hale gelir. Bunun için tarayıcının, sadece hizmet hesabınızı kullanarak herhangi bir sistemdeki tüm geçmişinize, yer imlerinize ve oturum açmanıza izin veren bir senkronizasyon aracı vardır.

 

Ücretsiz VPN Hizmet

Bir çok kullanıcının operayı tercih etme sebeplerinden biride erişilen herhangi bir ağda size ekstra koruma ve anonimlik garanti eden ücretsiz VPN'e sahip olmasıdır. Tarayıcıya entegre olan SurfEasy VPN hizmeti sayesinde, tarayıcınız tarafından gönderilen tüm bilgiler şifrelenir ve verilerinizin halka açık WiFi ve diğer potansiyel olarak tehlikeli bağlantılarda bile güvende olmasını sağlar.

 

Opera VS Chorome VS Firefox 

Avantajlar
 • + Kusursuz arayüz
 • + Harika işaret sistemi
 • + Yer imi paylaşımı
 • + Yeni ana ekran
 • + Farklı cihazlar arasında yeni geçmiş senkronizasyon seçenekleri
 • + SurfEasy VPN ile yerel entegrasyon
Dezavantajlar
 • - Her hangi bir dezavtaj bulamadık.
Yorum Yaz
avatar

Yorumunuz yönetici onayından sonra görünür. Uyarı! Lütfen link veya html etiketi girmeyiniz aksi taktirde sistem tarafından yasaklanırsınız.

Tüm Yorumlar
Yeni Eklenenler Uygulamalar