WinRAR Logosu
Demo
3.0
1
0
0
0
1
2 kullanıcı

WinRAR

Ücretsiz
  • Yayımcı: CleverReach GmbH & Co.
  • Boyut: 5.30 MB
  • Ekleyen: BARIŞ YEMAN
  • Arayüz: Türkçe
  • Güncelleme: 7 Kasım 2020
  • Toplam İndirme: 847
Uygulama İçi Görüntüler

WinRAR, çeşitli formatları destekleyerek bilgisayarınızdaki dosyaları sıkıştırmanıza veya açmanıza izin veren bir uygulamadır.

Bununla, bir dosyanın boyutunu küçültebilir ve hatta kolay yükleme veya paylaşım için birkaç parçaya bölebilirsiniz.

Paket açma açısından program, RAR, ZIP, 7-ZIP, ACE, ARJ, BZ2, CAB, GZIP, ISSO, JAR, LZH, TAR, UUE, XZ ve Z gibi çeşitli formatları destekler. uygulamanın ZIP, RAR ve RAR 5 türleri ile çalışabileceği bir sıkıştırma yapın.

Tanıdık Arayüz

Zaten bir belgeyi sıkıştırmada veya açmada zorluk yaşadıysanız, görev için güvenilir bir araca sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Ek olarak, çok çeşitli formatlar mevcut olduğundan, seçilen programın esnek olması ve çeşitli dosya türlerini işleyebilmesi de gereklidir.

Bu görevleri yerine getirmek için piyasadaki en popüler araçlardan biri olan WinRAR'ın pratikte tanıtıma ihtiyacı yoktur. Arayüzü de iyi bilinir, işlevler menülere bölünmüştür, ancak ana araçlarla, kolay görüntüleme için ekranın üst kısmında bir buton şeklinde görüntülenirler.

Programın kurulumu sırasında, uygun gördüğünüz seçenekleri kontrol ederek, uygulama ile ilişkilendirmek istediğiniz formatları zaten tanımlayabilirsiniz.

Winrar Nasıl Kullanılır?

Bir klasörü veya dosyayı sıkıştırmanın iki yolu vardır. WinRAR'ı açabilir ve sıkıştırma hedefini bulmak için ekrandaki kullanılabilir alanı kullanabilirsiniz. Bu bitti, sadece "Ekle" düğmesine tıklayın. Alternatif bir yol olarak, farenin sağ tuşuyla öğeye tıklayabilir ve "Dosyaya ekle" seçeneğini seçebilirsiniz.

Seçilen yöntemden bağımsız olarak, görev için istenen parametreleri tanımlamanız için yeni bir ekran açılır. İlk olarak, bu amaç için mevcut alana tercihinize ait seçeneği yazarak çıktı dosyasının adını değiştirmek mümkündür. Ardından, mevcut olanlar arasından en uygun olduğunu düşündüğünüz alternatifi seçerek sıkıştırma formatını seçebilirsiniz.

Dosya sıkıştırma ekranı.

Görev için kullanılacak yöntem (yavaş, normal, hızlı vb.) Tanımlamak ve bir dosyayı birkaç birime ayırarak sıkıştırmayı gerçekleştirmek de mümkündür. Bunu yapmak için, her biri için istediğiniz boyutu belirtmeniz yeterlidir. Ek olarak, dosyayı korumak için bir parola seçebilirsiniz.

Bu temel ayarlarla artık sıkıştırmayı normal şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, isterseniz, sıkıştırma sektöründe bulunan diğer sekmelerdeki bir dizi başka tercihi değiştirebilirsiniz. Her şey istediğiniz gibi olduğunda, "Tamam" ı tıklayın. Bu yapıldıktan sonra işlem otomatik olarak başlatılır ve süreç program arayüzü ile gerçek zamanlı olarak takip edilebilirsiniz.

WinRAR dosya sıkıştırma süreci.

Ardından, dosyaları güncellemek ve değiştirmek için yöntemler tanımlayabilir ve açılacak içeriği saklamak istediğiniz dizini seçebilirsiniz. İşlemin ne kadar süreciği dosyanın boyutuna ve işlemcinizin gücüne göre değişir ve işlemin ilerleyişini gerçek zamanlı olarak program ekranından takip edebilirsiniz. Dosya sıkıştırma süreci ortalama bir bilgisayarda 100mb dosya için 20-30 saniyedir burdan yolaçıkarak ne kadar süreciğini bulabilirsiniz.

Avantajlar
  • + Kullanıcı dostu ve iyi organize edilmiş arayüz
  • + Basit kullanım
  • + Hızlı gerçekleştirilen prosedürler
Dezavantajlar
  • - Ücretsiz süresi dolmuş lisans bildirimi
Yorum Yaz
avatar

Yorumunuz yönetici onayından sonra görünür. Uyarı! Lütfen link veya html etiketi girmeyiniz aksi taktirde sistem tarafından yasaklanırsınız.

Tüm Yorumlar
Yeni Eklenenler Uygulamalar