İnternet Hız Testi, Speedtest ve Ping Testi


İnternet Hız Testi - Nasıl Yapılır?

İnternetin hızını nasıl ölçeceğinizi öğrenin: Teste başlamadan ve bağlantınızı ölçmeden önce İndir360'da tüm programları kapatmanızı, güncellemeler gibi internet kullanantüm hizmetleri durdurmanızı ve doğrudan sağlayıcınızın girişine bağlanmanızı öneririz. - tercihen evinizin modemindeki veya yönlendiricisindeki bir ağ kablosuyla. Bu önlemler daha doğru sonuçları garanti eder. Hız testi sırasında, en iyi sunucuyu otomatik olarak seçiyoruz, ancak "Otomatik sunucu seçimi" seçeneğine tıklayarak ve kendi sunucunuzu seçerek manuel olarak da seçebilirsiniz. İndir360'da internet hızını ölçmek için, "Testi başlat" düğmesine basmanız yeterli! Kalan kısmı biz hallederiz.

Hız Testini Nasıl Yapılır?

İndirme hızının ölçülmesi bu testin ana bilgisidir. Bağlantınızın internetten ne kadar hızlı bir şeyler indirdiğini temsil eder ve operatörle anlaştığınız hıza yaklaşması gerekir Bu, geniş bandı test etmenin bir yoludur.

Örneğin: sözleşmeli bağlantı 10Mbps ise ve test indirme hızınızın 8 Mbps ile 10 Mbps arasında olduğunu gösteriyorsa, bağlantı iyidir.

Yükleme (Upload) Hızı Testi

İnternet üzerinden başka bir bilgisayara bilgi gönderdiğinizde, onu yüklüyorsunuz. Dosya yükleme hızı genellikle indirme bağlantısından farklıdır. İndir360 hız ölçerdeki yükleme hızı testi ile bir e-postaya ne kadar hızlı dosya ekleyebileceğinizi, sosyal ağlarda fotoğraf paylaşabileceğinizi veya buluta dosya gönderebileceğinizi değerlendirebilirsiniz.

İnternetin hızı nasıl artırılır?

Bağlantı hızınızı optimize etmenin birkaç yolu vardır . İşte takip etmek ve daha iyi performans elde etmek için bir kontrol listesi:

  • Tarayıcıyı temiz tutun, yani temizliği ayarlarda tekrar tekrar programlanmış hale getirin, zararlı yazılımları bulun ve kaldırın;
  • İndirmeler için bağlantı hızlandırıcıları kullanın - hızınızı optimize eden programları indirmek mümkündür, burada bunlardan bazılarını bulabilirsiniz;
  • Bilgisayar hızını kontrol edin, bu bilgiler ayarlarda bulunabilir;
  • Etkili antivirüs ;
  • Video akışı uygulamalarının kullanımını kontrol edin.

Gecikme / Ping Testi Nasıl Yapılır

Gecikme testi, giriş ve çıkış bilgileri arasındaki zaman gecikmesini bildirir. Bu gecikme, milisaniyeye dayandığı için genellikle neredeyse hiç fark edilmez. Ping'in değerini ölçmek ve bilmek, bazı sorunları belirlemeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilir.

indir360.com İnternet Hız Ölçer hakkında

daha fazla bilgi indir360.com Hız Ölçer, İşletim Sistemi ve Tarayıcı sürümlerine ek olarak mevcut IP'nizi de gösterir.