Vivaldi Logosu
Ücretsiz
5.0
1
0
0
0
0
1 kullanıcı

Vivaldi

Ücretsiz
  • Yayımcı: Vivaldi Technologies
  • Boyut: 67.90 MB
  • Ekleyen: Özge KARACA
  • Arayüz: Türkçe
  • Güncelleme: 4 Ocak 2021
  • Toplam İndirme: 73

Vivaldi İndir, en talepkar kullanıcıların,yoğun kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış bir web tarayıcısıdır.

Vivaldi arayüzü Opera'dan esinlenmiştir , ancak  Chromium projesinin ücretsiz kaynak kodu üzerine geliştirilmiştir yani Google Chrome'u temel olarak kullanır. Bu şekilde, her iki dünyanın en iyilerini birleştirir yine de bazı orijinal araçlar sunar.

Vivaldi Tarayıcısı hala ilk kararlı sürümündedir, bu nedenle eski tarayıcınızı kalıcı olarak Vivaldi ile değiştirmeniz önerilmez, çünkü tamamen olağan olması gereken bazı şeyler eksiktir.

Vivaldi'nin Genel Yapısı

Vivaldi'nin arayüzü Opera'dan esinlenmişti, ancak rakibi ile tam olarak aynı değil. Özellikle tarayıcının grafik ve işlevsel öğelerini düzenlemek için kullandığı tasarım stili ve yapısında bazı benzerlikler görebilirsiniz.

Bunun en büyük kanıtı, Opera'nın çok çarpıcı bir özelliği olan "Hızlı Arama" nın varlığıdır. Ancak burada, özelleştirme olasılıklarında ve ayrıca genellikle tarayıcının ana ekranı olan bu ekrana eklenebilecek sitelerin sayısında bazı farklılıklar var. Pencerenin üst kısmında, kullanıcının yer imleri bölümüne ve göz atma geçmişine hala erişimi vardır.

Yer imleri (sık kullanılanlar), indirmeler ve notlar için bazı pratik kısayollar içeren bir kenar çubuğu da vardır. Hatta iki pencereli bölünmüş bir ekrandaymışsınız gibi, diğerleriyle paralel olarak onlara erişmek için o alana siteler ekleyebilirsiniz.

Vivaldi Browser

Ayrıca Vivaldi, temelde bir şeyler yazabileceğiniz ve daha sonra başvurmak için bağlantılar oluşturabileceğiniz bir not defteri işlevi gören "notların" varlığından da bahsetmeye değer. Bu kenar çubuğundaki son düğme ayarlara erişim sağlar.

Vivaldi de Pencerelerin üst kısmında, ilk başta oldukça geleneksel olan bir araç çubuğunuz var. Sayfaları ileri ve geri hareket ettirmenin yanı sıra yeniden yüklemek ve ana sayfaya dönmek için düğmeleri vardır . Aradaki fark, ziyaret ettiğiniz web sitesine göre, Android akıllı telefonlardaki Google Chrome stiline çok benzer şekilde renk değiştirmesidir. Adres çubuğu ayrıca web sayfalarının yüklenme durumunu gösterir, kaç MB'nin indirildiğini ve kaç öğenin işlendiğini gösterir.

Vivaldi Tarayıcısının Verimliliği

Vivaldi, Chromium'u temel olarak kullanır ve bu nedenle web'de çok benzer şekilde davranır. Ancak performans, Google'ın tarayıcısından çok daha üstün. Kıyaslama testlerimizde, önemli ölçüde üstün sonuçlar elde etti, ancak bunun hiçbir uzantı çalışmamasından kaynaklandığından şüpheleniyoruz. Yine de Vivaldi  , aynı testte Mozilla Firefox'tan daha iyi performans gösterdi Ayrıntıl için resmi kontrol edin.

Bu bir sürpriz sayılmamalıdır çünkü Vivaldi, pratik işlev ve unsurlarını kaybetmek istemeyen, yavaş ve sıkışmış tarayıcılar istemeyen ağır kullanıcılar için geliştirildi . Vivaldi, tüm bunları normalde bu nişe hitap eden birkaç derin özelleştirme seçeneği ile birlikte sunar.

Vivaldi'nin Ekstra Özellikleri

Vivaldi'de rekabette kolay ve doğal olarak bulamamanız gereken birçok özellik var. Örneğin, erişmekte olduğunuz web sitesine çeşitli görsel efektler uygulamayı başaran “Eylemler Sayfa” işlevini getirir. Pencerenin sağ alt köşesinde, yakınlaştırma çubuğunun yanında bunun için bir simge var.

Ayrıca, yerden tasarruf etmek ve hayatınızı düzenlemek için aynı pencerede birkaç sekmeyi gruplama olasılığını vurgulayabilir, böylece birden çok pencere açmayı önleyebiliriz. Bununla birlikte, Vivaldi'nin sahip olmadığı şey, ayarların senkronizasyonu. Örneğin, Google hesabınızla giriş yapamazsınız ve tüm favorilerinizi, ayarlarınızı ve şifrelerinizi buraya getiremezsiniz, bu birçokları için kesin bir engel olabilir.

Yakınlaştırma çubuğundan bahsetmişken, kullanıcının klavye kısayollarını kullanmadan web sitelerini büyütmesine ve küçültmesine izin veren pencerenin altına sabitlenmiştir. Ek olarak, ayarlar ekranında, çeşitli arayüz çubuklarını göstermeyi veya gizlemeyi seçmenin yanı sıra Hızlı Arama ve tarayıcının kendisi için temaları özelleştirebilirsiniz. Ayrıca kullanabileceğiniz yedi fare komutu vardır ve klavye kısayollarının tümü ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde uyacak şekilde yeniden tanımlanabilir.

Vivaldi Hakkındaki Görüşümüz

Vivaldi gerçekten harika bir web tarayıcısıdır. Chromium projesinin en iyi uygulamalarından biri olarak düşünülebilir. Google'ın kaynak kodunu kullanan diğer tarayıcılar, nadiren bu kadar farklı ve işlevsel bir şey oluşturabilir ve yine de iyi performansı koruyabilir. Ancak bunun bir bedeli var ve Vivaldi, temelde Chrome ile aynı miktarda RAM kullanıyor, bu oldukça fazla!

Buna rağmen, hemen hemen her web sayfasını hızlı ve sorunsuz bir şekilde yükleyerek gerçekten performans sunar. Windows için Chrome'da çok zor bir şey olan, sayfayı çok düzgün bir şekilde kaydırma imkanı dikkat çekicidir. Karşılaştırma testlerimizde Vivaldi, Chrome ve Firefox'u geniş bir farkla geride bıraktı.

Chrome + Opera = Vivaldi

Arayüzle ilgili olarak, Vivaldi iyi hizmet veriyor. Opera'nın görünümünden esinlenmiştir ve rakibinin sahip olduğu Hızlı Arama ve kısayol kenar çubuğu gibi neredeyse tüm pratik özellikleri kullanır. Görsel olarak, "taklit" ile ilgili bakış açınıza bağlı olarak iyi veya kötü bir nokta olarak görülebilen Opera kullanıcı arayüzüne çok benziyor.

Buna rağmen Vivaldi'de asıl farkı yaratan şey sahip olduğu ekstra özelliklerin miktarıdır. Ana rakiplerde neredeyse hiç bulunmayan çok sayıda gelişmiş özelleştirme seçeneğiniz var ve her birini test etmek için sabrınız varsa, sonuçta tarayıcıyla çok bireysel bir deneyime sahip olacaksınız.

Ekstralar

Web sayfalarına filtre ve efekt uygulama olasılığından, tarayıcıyı kontrol etmek için fareyle yapılabilecek hareketlerden ve ayrıca iki web sitesini aynı anda genişletip açabilen gezinme kenar çubuğunun kısayollarından bahsetmek ilginçtir. pencere.

Öyle bile olsa, Vivaldi mükemmel değil. Geliştiriciler, tarayıcıda Google Hesapları ile oturum açma olasılığını ortadan kaldırarak, tüm yer işaretlerinizi, şifrelerinizi ve diğer tarama verilerinizi Google Chrome'dan otomatik olarak içe aktarmanızı engellediler. Bu aynı zamanda, iki veya daha fazla PC kullanıyorsanız, Vivaldi'yi her biri için sıfırdan yapılandırmanız gerekeceği anlamına gelir, bu gerçek bir çanta.

Öte yandan Chrome Web Mağazası eklenti desteği nihayet çalışıyor ve Chrome için geliştirilen her türlü uygulamayı Vivaldi üzerinde kullanabiliyorsunuz ki bu oldukça ilginç. Bu nedenle,  çok hızlı ve akıcı bir web tarama deneyimi arıyorsanız Vivaldi ile bir test yapmaya değer.

Avantajlar
  • + Harika performans
  • + Çok özelleştirilebilir arayüz
  • + Opera'dan ilham alan öğeler
Yorum Yaz
avatar

Yorumunuz yönetici onayından sonra görünür. Uyarı! Lütfen link veya html etiketi girmeyiniz aksi taktirde sistem tarafından yasaklanırsınız.

Tüm Yorumlar
Yeni Eklenenler Uygulamalar