Signal Web Nasıl Kullanılır?

Signal Nedir?

Uçtan uca şifreleme ve mesajları ve kişileri korumak için kullanılan özellikler sayesinde Signal, WhatsApp ve Telegram'a kıyasla en güvenli mesajlaşma uygulaması olarak kabul edildi. İşte nasıl çalıştığı ve onu tüm cihazlarda en iyi şekilde kurma ve kullanma prosedürü.

Çeşitli anlık mesajlaşma uygulamaları arasındaki gerçek fark , artık entegre özellikler değil, garanti edebildikleri görüşmelerin gizlilik seviyesidir : bu anlamda, Signal "normal" WhatsApp'a kıyasla en güvenli olarak kabul edilebilir. ve Telegram. Signal Private Messenger (tam adı), metin mesajlarını, görüntüleri ve sesleri korumak için uçtan uca şifreleme kullanan Android, iOS ve Windows, Mac ve Linux masaüstü için ücretsiz ve açık kaynak bir yazılımdır. videoların yanı sıra uygulamanın kullanıcıları arasındaki telefon görüşmeleri. Ek olarak, Signal, Genişletilmiş Üçlü Diffie-Hellman (X3DH) protokolünü, Double Ratchet algoritmasını, ön anahtarları bir araya getiren ve kriptografik temeller olarak Curve25519, AES-256 ve HMAC-SHA256'yı kullanan tek mesajlaşma sistemidir.

Signal Web'e Nasıl Bağlanılır?

Signal gizli mesajlaşma uygulamasının web tabanlı uygulaması henüz hizmete açılmadığı için masaüstü ve telefon uygulamaları ile ulaşabilirsiniz bunları indirmek için altaki linklerden ulaşablirsiniz.

Kaynak:
Yeni Eklenenler Uygulamalar